Vatandaşın trafik isyanı!

banner37

Lefkoşa- Gazimağusa anayolu üzerinde yapılan yol çalışmalarının yarattığı trafik sıkışıklığına çare olsun diye yeni asfalt yol devreye sokulsa da yaşanan işkence, 40 derece sıcakla birleşince, sürücüleri çileden çıkarıyor

Vatandaşın trafik isyanı!
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa- Gazimağusa anayolu üzerinde yapılan yol çalışmaları nedeniyle oluşan yoğun araç trafiği, vatandaşı çileden çıkarıyor.

40 derece kavurucu sıcakta, 5-10 dakikalık yolu birkaç saatte gidebilen sürücüler, bu duruma isyan ediyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında Lefkoşa yönündeki trafik akışı, yeni asfalt üzerinden iki şerit olarak verilirken, Gazimağusa istikametindeki trafik akışı da dünden itibaren Taşkent- Haspolat anayolu üzerinden sağlanıyor.

Trafiğin rahatlatılması için düzenlemelere gidilse de 40 dereceye yakın sıcaklıkta yaşanan trafik eziyeti vatandaşta büyük bir gerginliğe yol açıyor.

Bu güzergahta, özellikle mesaiye başlarken, öğle arası ve mesai sonunda araç trafiğinde büyük bir yoğunluk yaşanırken, çift şeridin, yolun ilerleyen kısmında tek şeride düşmesi ve trafiği yönlendirecek bir görevlinin de bulunmaması, sorunu daha da artırıyor.

banner134
Lefkoşa yönündeki trafik yeni asfalt yoldan veriliyor

Karayolları Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Lefkoşa- Gazimağusa anayolu bağlantı kavşağının güney kısmındaki çalışmalar kısmen tamamlandı ve Lefkoşa yönündeki trafik akışı, yeni asfalt yoldan, çift şerit olarak verilmeye başlandı.

Kavşağın kuzey kısmındaki çalışmaların devam etmesi nedeniyle Gazimağusa yönündeki trafik akışı dün saat 06.00’dan itibaren Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu bağlantılı Taşkent- Haspolat ana yolu üzerinden sağlanıyor.

Açıklamada, bu güzergahları kullanacak sürücülerin mal ve can güvenliği açısından dikkatli, yavaş seyretmeleri ve trafik işaretleri ile işaretçilerine uymaları istendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 hafta Önce

Cok abartilacak bir durum yok bence, sonucta tek serit olan kisim 1 km bile degil, ben hergun lefkosadan magusaya gidiyorum ve cok abartilacak bir durum yok. Insanlarda sabir kalmamis sadece...

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75