banner6

Vatandaşın umudu yılbaşı piyangosu

banner37

Hem haftalık hem de yılbaşı alışverişini yapmak için dün Güzelyurt’ta kurulan açık pazara giden vatandaş, fiyatları görünce çareyi piyango bileti alıp, “belki çıkar” demekte aradı

Vatandaşın umudu  yılbaşı piyangosu
banner150 banner150 banner151 banner143

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta dün 2021’in son açık pazarı kuruldu.

Vatandaş da hem haftalık hem de yılbaşı akşamı için uygun fiyatlı sebze ya da meyve bulmak için pazara akın etti.

Ancak fiyatlar yine cep yaktı. Ne vatandaş pazarda aradığı uygun fiyatlı ürünleri bulabildi ne de oradaki pazarcılar umduğu satışı yapabildi.

Yüksek rakamlı fiyat etiketlerini görünce geri adım atan vatandaşlar, uzun süre düşündükten sonra almak istediklerinin çoğundan vazgeçip, tencerelerini bir hafta boyunca kaynatıp karınlarını doyurabilecek ürünleri seçerek evine geri döndü.

Pazarda satılan salatalığın kilosunun 23 TL, muzun kilosunun 14 TL, kestanenin fiyatının 65 TL, elmanın fiyatının 10 TL, hurmanın fiyatının 20 TL ve avokadonun tane fiyatının da 10 TL olması dikkat çekerken, bu fiyatlar nedeniyle vatandaşların çoğu yılbaşı akşamı için meyve seçeneklerini tekrar tekrar düşünmek zorunda kaldı, kilosu 10-17 TL arası değişen elma, armut, ayva gibi meyvelere yöneldi.

Pazarda bu fiyatlarla karşılaşan vatandaş ise çareyi “bir ümit” diyerek, orada satılan piyango biletlerini almakta aradı.

Pazar içerisinde dolaşan seyyar biletçilerden yılbaşı özel çekilişi için bilet alan vatandaşlar, “en azından yılbaşı gecesine kadar hayal kurarak mutlu olalım” dedi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110