banner6

Vatandaşlar denizi tercih etti!

banner37

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle verilen bir günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar, havaların sıcak olmasından dolayı sahillere akın etti.

Vatandaşlar denizi tercih etti!
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI – Himmet KAZAN

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları nedeniyle verilen bir günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar, havaların sıcak olmasından dolayı sahillere akın ederken, daha önceki tatil günlerinin aksine, Güney Kıbrıs’a geçilen gümrük kapıları ile piknik alanlarında neredeyse kimsenin gitmemesi dikkat çekti.

Dün, Lefkoşa bölgesinde araçlı geçişlerin yapıldığı Metehan Sınır Kapısı’nda, kuzeyden güneye geçen neredeyse hiç arabanın olmaması dikkat çekti. Güneye geçen araçların da genellikle yolcu taşıyan ticari araçlar ve Rum plakalı araçlar olduğu gözlemlendi.

Hafta sonları ve tatil günlerinde vatandaşların en çok tercih ettiği Boğaz Piknik Alanı’da dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Tatil günü olmasına rağmen piknik alanı bomboş kaldı.

Plajlar cıvıl cıvıldı

Güney Kıbrıs’ta faaliyet gösteren ırkçı ELAM’ın günler öncesinden, 20 Temmuz’da Kıbrıslı Türklere saldıracaklarına yönelik açıklamalar yapması ve bu açıklamaların sosyal medyada sıklıkla yer alması etkili olunca, Kıbrıslı Türkler dün Güney Kıbrıs’a gitmekten kaçındı.

Sıcak hava nedeniyle pikniğe de gitmekten vazgeçen vatandaşlar, serinlemek için plajlara akın etti. Dün, ülkedeki tüm plajlar, sahiller tıklım tıklım insan doldu.

Kendilerini Akdeniz’in serin sularına bırakan vatandaşlar, denizde oyunlar oynayıp, şezlonglarda güneşin tadını çıkardı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 10:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104