Vatandaşlar, piknik alanına sığmadı ormanda ateş yaktı

banner37

1 Mayıs nedeniyle dün Boğaz Piknik Alanı’nda izdiham yaşanınca Orman Dairesi, itfaiye ve yangına müdahale ekibi gözetiminde St. Hilarion yakınındaki ormanlık alanda ateşli piknik yapılmasına izin verdi

Vatandaşlar, piknik alanına sığmadı ormanda ateş yaktı
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

   1 Mayıs’ın tatil olması nedeniyle dün ülke genelinde birçok vatandaş, piknik alanlarına akın etti.

   Boğaz Piknik Alanı’nda yaşanan izdiham başka bir soruna neden oldu… Alana piknik yapmaya giden onlarca kişi yer bulamayınca, St. Hilarion yakınındaki ormanlık alana girdi.

   Ormanlık alanda ateşli piknik yapılması yasak olduğu için duruma Orman Dairesi müdahale etti.

   Orman Dairesi, “vatandaşların mağdur edilmemesi” için bir kereye mahsus ormanlık alanda ateş yakmasına izin verdi. Ancak bu izni verirken Orman Dairesi’ne ait iki itfaiye aracı ve yangın müdahale ekibi ormanlık alanda hazır bekletildi.

Poyraz: Bir kereye mahsus izin verdik

   Orman Dairesi Müdürü Ercan Poyraz, Boğaz Piknik Alanı’ndaki aşırı yoğunluktan dolayı birçok kişinin alanda piknik yapacak yer bulamadığını söyledi.

banner134

   St. Hilarion bölgesindeki ormanlık alanda ekiplerin gözetimi ve kontrolü altında ateşli piknik yapılmasına izin verdiklerini ifade eden Poyraz, ada genelinde de olası bir yangına karşı hazır şekilde beklediklerini belirtti.

   Poyraz, “Ormanlık alanlarda ateşli piknik yapılmasına asla müsaade etmiyoruz. Ancak dün herkes piknik yapma sevinciyle malzemelerini hazırlayıp piknik alanına gidip yer bulamayınca hayal kırıklığına uğradı. Biz de insanlar mağdur olmasın diye bir kereliğine, ekiplerimizin gözetimi ve kontrolü altında bu izni verdik” dedi.

   Poyraz, göreve yeni alınan 125 kişilik ekibin de dün iş başında olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75