Vatandaşlar umudunu şans oyunlarına bağladı

banner37

Bir yandan ekonomik kriz yaşanırken, bir yandan da şans oyunlarının ikramiyelerinin ciddi miktarda artması vatandaşı piyango bayilerine yöneltti

Vatandaşlar umudunu  şans oyunlarına bağladı
banner90
banner99

İbrahim FEVZİOĞLU

Son aylarda TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesinden kaynaklanan ekonomik kriz, piyango bileti bayilerinin satışını artırdı. Maddi durumu günden güne kötüleşen vatandaşlar umudu şans oyunlarında arar oldu.

TC Milli Piyangolar İdaresi, bu yıl yılbaşında büyük ikramiye 70 milyon TL olmak üzere Milli Piyango çekilişinde toplamda 390 milyon 910 bin TL dağıtmaya hazırlanırken, KKTC Devlet Piyangosu’nun ise en büyük ikramiyesi 1 milyon 500 bin TL olmak üzere toplamda 3 milyon 317 bin TL dağıtacağı açıklandı.

KKTC Devlet Piyangosu şans oyunu bayileri, halkın büyük bir kısmının borcu olduğunu, insanların çalıştıkları halde geçim sıkıntısı çektikleri için umutlarını şans oyunlarına bağladığını, bunun da bilet satışlarını artırdığını vurguladı.

KKTC Devlet Piyangosu seyyar ajanı Altan Paşa, özellikle bu yıl özel çekilişlerde geçen yıla göre daha fazla satış yaptıklarına dikkat çekerek, TC Milli Piyangolar İdaresi’nin bu yıl Milli Piyango’nun yılbaşı büyük ikramiyesini 70 milyon TL olarak belirlediğini, KKTC Devlet Piyangosu’nun yılbaşı büyük ikramiyesinin ise 1 milyon 500 bin TL olduğunu ve yılbaşında biletlerinin yok satacağını dile getirdi.

Bayiler ne dedi?

banner134
Altan Paşa:

Son zamanlarda yaşanan ekonomik kriz nedeni ile halkımız şans oyunlarının tek çare olduğunu düşünerek daha fazla bilet almaya başladı. Bu yıl, özel çekilişlerimizde geçen yıla göre daha fazla satış yaptık. Eminim ki bu yılbaşı biletlerimiz yok satacak.

Yılmaz Domrul:

Özellikle son 6-7 aydır satışlarımızda yükselmeler var çünkü oluşan ekonomik kriz nedeni ile halk umudu şans oyunlarında arıyor.

Sait Kumru:

Geçen yıla göre bu yıl bilet fiyatlarının yükselmesi ve alım gücünün düşmesinden dolayı satışlarımızda azalma var. Eskiden onluk seri bilet alan müşterilerimiz artık 2 veya 3 tane alıyor. Tabii ki her zaman olduğu gibi 1 Mayıs veya 15 Kasım özel çekilişlerinde satışlarımız daha fazla oluyor, hatta yılbaşı çekilişlerinde yok satıyor.

Taşer Kanlı:

Geçen yıla göre bu yıl bilet satışlarımızda neredeyse yüzde 30’luk bir artış var. Genelde ikramiyenin yüksek olduğu özel çekilişlerde bilet satışları daha fazla oluyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 12:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75