banner6

Vatandaşlar yağmura hazırlıksız yakalandı

banner37

Ülkemizin birçok bölgesinde dün etkili olan sağanak yağmur, yağmura hasret kalan vatandaşların yüzünü güldürse de bazı olumsuzluklara da neden oldu

Vatandaşlar yağmura hazırlıksız yakalandı
banner99

BUGÜN VE YARIN DA SAĞANAK VAR… Ülkenin birçok noktasında etkili olan yağışlı havanın bugün ve yarın da sürmesi bekleniyor. Meteoroloji Dairesi’nin 20-26 Kasım dönemine ilişkin hava tahmini raporuna göre, bölge alçak basınç ve buna bağlı cephe sistemleri ile serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Ahmet UÇAR

Ülkemizde dün yer yer etkili olan sağanak yağmur, herkesi hazırlıksız yakaladı.


Dün öğle saatlerinde Başkent Lefkoşa ağırlıklı olmak üzere birçok bölgede etkili olan gök gürültülü yağışlar, bazı olumsuzluklara da neden oldu.

banner134


Lefkoşa’da bazı yollarda yer yer su birikintileri oluştu, ekipler yağmur suyunu tahliye etmek için seferber oldu.


Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar ise ıslanmamak için ya otobüs duraklarına koştu, ya da şemsiye ve karton gibi araçlarla yağmurdan kaçmaya çalıştı. Paket servis elemanları da yağışlı hava nedeniyle zor anlar yaşadı.


Öte yandan yağışlı hava, Güney Kıbrıs’ta da etkili oldu.


Lefkoşa’nın güneyi başta olmak üzere birçok bölgede etkili olan yağışlı hava, Rum basına da “kış geldi” ve “kış kokusu” şeklinde yansıdı.


Yağışlı hava, hafta sonu ve önümüzdeki pazartesi de devam edecek.


Meteoroloji Dairesi’nin 20-26 Kasım dönemine ilişkin hava tahmini raporuna göre, bölge alçak basınç ve buna bağlı cephe sistemleri ile serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Bugün ve yarın parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yer yer gök gürültülü sağanak görülecek.

Pazartesi parçalı bulutlu, öğleye kadar yer yer sağanak yağmurlu; salı, çarşamba ve perşembe günlerinin parçalı bulutlu; cumanın ise parçalı az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Yağmurlu günlerde sıcaklık 17-19 derece dolaylarında seyredecek; sonraki günlerde ise 3 derecelik artışla 20-22 dereceye yükselecek.

Rüzgar, kuzey ve doğudan orta, zaman zaman kuvvetli, yağışlı günlerde ise yer yer fırtınamsı esecek.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104