Vatandaşlar yol istiyor!

banner37

Yapımının ardından 1 yıl geçmeden yağışlara teslim olan Sazlıköy – Mehmetçik yolu, 9 aydır trafiğe kapalı. Bu sürede yolun tamiri için de hiçbir şey yapılmadı. Yoldaki derin çatlaklar ve insan boyu otlar, insanın yüreğini ürpertiyor

banner87
Vatandaşlar yol istiyor!
banner90
banner99

MAĞDURİYET BÜYÜK… Trafiğe kapatılan Sazlıköy Mehmetçik yolu, vatandaşları da perişan ediyor. Bu yolu kullanan Zeybekköy ve Sazlıköy halkı çok mağdur durumda. Vatandaşlar, yetkililere seslenerek, yolun bir an önce tamiri yapılarak trafiğe açılmasını istiyor

Ayşe BULUT
 

Sazlıköy – Mehmetçik yolu, 9 aydır trafiğe kapalı. Bu sürede yolun tamiri için tek bir adım dahi atılmaması, büyük tepkilere neden oldu.

Yol, geçtiğimiz yıl, şiddetli yağışlar nedeniyle, yapımının ardından bir yıl geçmeden çökme yaptığı için kapatılmıştı.

KIBRIS Gazetesi’nin, şubat ayında “Asfalt çöktü, tehlike büyük’’ başlıklı haberinin ardından yol, trafiğe kapatılmış, aradan geçen 9 ayda da herhangi bir tamirat girişimi yapılmadı.

Trafiğe kapatılan Sazlıköy Mehmetçik yolu, vatandaşları da perişan ediyor.

Bu yolu kullanan Zeybekköy ve Sazlıköy halkı çok mağdur durumda.

Sazlıköy – Mehmetçik yolu, Temmuz 2018 yılında yapılarak trafiğe açılmıştı. Ancak yağan yağmurlar nedeniyle çökme ve asfalt içerisinde oluşan çatlaklar nedeniyle kapatılan yol, gün geçtikçe daha da kötüleşiyor.

Yol içerisinde oluşan derin yarıklar, insanı ürperten bir duruma dönüşürken, otlar da neredeyse yolun yarısını kapattı.

Yolun kapalı olmasından dolayı mağdur durumda olan halk, şikayetlerini şöyle anlatıyor:

“Bizler bu yolu kullanarak acil bir hastamız olduğunda kısa sürede hastanemize giderdik. Ancak şimdi Çayırova anayoluna çıkarak, Mehmetçik’e gitmek zorundayız.

Biz tüm ihtiyaçlarımızı neredeyse Mehmetçik’ten görüyoruz. Hastane, eczane, banka, telefon dairesi, elektrik dairesi, hayvancılık dairesi, kaymakamlık, bakkal- çakkal her şey Mehmetçik’te.

Biz Mehmetçik’e gitmek için 5 dakikalık yolu 15 -20 dakikada gitmek zorunda kalıyoruz. Bu yolun bir an önce tamir edilerek yeniden açılmasını istiyoruz.”

Zeybekköy Muhtarı Yücel Çavuş da tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Ne yazık ki yapılalı bir yıl olmadı ve yol, içler acısı bir halde. Yolun içi çatlamış, neredeyse iki üç parmak açılmış. Yol içerisinde oluşan çatlaklar, beton çamuru ile kapatılmaya çalışılmış.

Su kanalları, gelen suyu taşıyamadığı için su taşarak, su kanallarını yedi. Diğer taraftan duvarı çöktü, toprak kayarak tarlaya gidiyor.

Gereken yerlerde köprü yok, su, yolun üzerinden geçiyor ve yol kenarlarında günlerce su birikintileri kalıyor.

Bu yol acilen trafiğe kapatılmalı ve tamir edildikten sonra tekrar trafiğe açılması gerekiyor. Biz duyarlı olmasak yarın öbür gün birileri bu yolda ölecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108