banner6

“Vatandaşlara güven verecek icraatlar süratle hayata geçirilecek”

banner37

HP İskele Milletvekili Adayı Havva Elkovan, ülke insanına adil ve şeffaf bir anlayışla hizmet etmenin en büyük arzusu olduğunu söyledi

“Vatandaşlara güven verecek  icraatlar süratle hayata geçirilecek”
banner150 banner150 banner151 banner152

Ayşe BULUT
Halkın Partisi (HP) İskele Milletvekili Adayı Havva Elkovan, ülkede yıllarca var olan ve çözüm bekleyen sorunların giderilmesi için çalışacağını belirtti.

Elkovan, 23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’nde parlamentoya girmesi halinde kucaklayıcı bir siyasi anlayışla hareket edeceğini söyledi.

KIBRIS’a konuşan Elkovan, halkın içinden gelen birisi olarak HP çatısı altında ülke insanına adil ve şeffaf bir anlayışla hizmet sağlamanın en büyük arzusu olduğunu belirtti.

Ülkede yıllarca var olan ve çözüm bekleyen sorunların giderilmesi için kucaklayıcı bir siyasi anlayışa ihtiyacın olduğunu dile getiren Elkovan, hem bölgeye, hem de ülkeye hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

Elkovan, sağlıktan eğitime ve ulaşıma kadar ülkede çok ciddi sorunların yaşandığını, bunun üzerine bir de ekonomik krizin tavan yaptığı bir dönemin içerisinde olunduğunu belirterek, vatandaşlara güven verecek icraatların süratle hayata geçirileceğini ifade etti.

Seçim arifelerinde söylenen ve vaat edilen birçok şeyin seçim sonrasında diğer siyasi partiler tarafından bugüne kadar yapılmadığının altını çizen Elkovan, “Vatandaşlarımızın siyasilere duyduğu güvenin erozyona uğradığı bilinciyle hareket etmek en önemli görevlerimden biri olacak” dedi.

Elkovan, bu bilinçle parti manifestosunda sunulan plan ve projelerin hayat bulması için çalışacağını söyledi.

Özellikle İskele-Karpaz bölgesine sosyal devlet anlayışıyla gereken önemin verilmesini sağlamanın asli görevleri arasında olacağını kaydeden Elkovan, 18’inci yılını bulan Karpaz Emirnamesi’nin imar planına dönüştürülmesi ve yıllarca yapılması beklenen İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kazandırılmasının bölgenin kaderini bir anda değiştireceğini vurguladı.

Elkovan, bu konuları bölge belediyeleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle birlikte çözmek için çalışacaklarını belirterek, üretimle, turizmle ve eğitim kurumlarıyla daha güzel günler görmek için mücadele edeceğini söyledi.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110