Vatandaşlık davasında ara emri çıktı!

banner37

Vatandaşlığı iptal edilen bin 200 kişi arasında bulunan ve iptalin ‘hukuka aykırı olduğu’ iddiasıyla mahkemeye başvuran 175 kişiden iki kişinin davasında ara emri alındı.

Vatandaşlık davasında ara emri çıktı!

Emine UYSAL

Bakanlar Kurulu tarafından vatandaşlığı iptal edilen bin 200 kişi arasında bulunan ve ‘hukuka aykırı olduğu’ iddiasıyla mahkemeye başvuran 175 kişiden S.B. ve M.A.S.’ın davasında ara emri kararı çıktı.

S.B. ve M.A.S.’nin,‘Vatandaşlığının iptal edilmesinin hukuka aykırı olduğu’ iddiasıyla Yüksek İdare Mahkemesi’ne (YİM) yaptığı ara emri başvurusu dün görüşüldü.

YİM’de Yargıç Beril Çağdal’ın huzurunda görüşülen davada, S.B. ve M.A.S. adına avukatlar Ayfer Şefik ile Derviş Akter, bakanlık adına ise Uğur Çulhaoğlu hazır bulundu.

KIBRIS’a konuşan avukat Uğur Çulhaoğlu, “İdarenin aldığı karar uyarınca, gerçekten ihtiyaç olan davalarda ara emrine itiraz edilmeyecek. Bu iki dosyada ihtiyaç olduğu görüldü” dedi.

Çulhaoğlu, yurttaşlık iptaliyle ilgili yürütmeyi durdurma ve ara emri talebiyle Yüksek İdare Mahkemesi’ne (YİM) yapılan başvurulardan biri olan ve duruşması bugün devam edecek olan Ö.A.’nın ve diğer davaların değerlendirileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER