“Vatandaşlık sözü verdiler, yapmadılar”

banner37

Ciklos’taki sel felaketinde hayatını kaybeden Tolga Bekçi’nin ailesi, devletin kendilerine verdiği sözü tutmadığını söyledi

banner87
“Vatandaşlık sözü  verdiler, yapmadılar”
banner99

   Aralık 2018’de Lefkoşa-Girne anayolu üzerinde yaşanan sel felaketi sonucu yaşamını yitiren 4 gencin arasında bulunan 21 yaşındaki Tolga Bekçi’nin ailesi, devletin kendilerine yeterince ilgi göstermediğinden yakındı.

   Cumhurbaşkanlığı’nın yakınlarında ikamet eden Mehmet Bekçi ve Seynur Bekçi çifti, “Oğlumuz öldükten sonra bize vatandaşlık sözü verdiler. Ancak bu sözü halen tutmadılar” dedi.

   1995 yılından beridir KKTC’de ikamet ettiklerini belirten Bekçi çifti şu şekilde konuştu:

   “Oğlumun, annemin ve gelinimin mezarları bu ülkede. Ben bu saatten sonra hiçbir yere gidemem. Kızım ve rahmetli oğlum bu ülkede doğmasına rağmen vatandaş edilmedi. Oğlumu kaybettikten sonra da bize vatandaşlık sözü verdiler ama halen vatandaş olamadık.

   Bugüne kadar herhangi bir yüz kızartıcı suçumuz olmadı. Buraya 3 ay önce geleni vatandaş yapıyorlar ama bizi yapmıyorlar. Evimizin geçimini oğlumuz ölmeden önce kendisi yapıyordu. Oğlum öldükten sonra çok zor duruma düştük. Çalışma izni için bin TL ödemek zorundayız. Yaklaşık 3 aydır da işsiz olduğum için geçim sıkıntısı çekiyoruz. Devletimizin bize verdiği sözü tutmasını istiyoruz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108