Verdiği sözünü tutmadı

banner37

Geçmişte karıştığı hırsızlık olayları nedeniyle yargılandığı sırada mahkemeye bir daha suç işlemeyeceği yönünde söz vermesine rağmen, kısa süre sonra yine çok sayıda hırsızlık olayına karışan 17 yaşındaki genç tutuklandı

banner87
Verdiği sözünü tutmadı
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Akdoğan’da geçtiğimiz mart ayında yaptığı hırsızlık nedeniyle Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve mahkemeye bir daha suç işlemeyeceğine dair söz veren 17 yaşındaki H. T, ağustos ve eylül aylarında Mesarya Bölgesi’nde birçok suça karıştığı iddiasıyla yeniden tutuklandı.

İşlediği iddia edilen çok sayıda suç nedeniyle dün Gazimağusa’da dün mahkeme huzuruna çıkarılan genç zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Öte yandan, 6 Temmuz tarihinde Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve 4 ay hapis cezasına çarptırılan H. T.’ye, mahkeme Başkanı Fadıl Aksun tarafından 18 yaşına kadar bir suç işlememesi halinde hem bir bisiklet hem de ellerinden geldiği kadar iş sağlanılacağı sözü verilmişti. H. T.’de Yargıç Fadıl Aksun’a bir daha suç işlemeyeceği yönünde söz vermişti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yenal Hüdakan’ı tanık olarak dinletti.

 Tanık polis Yenal Hüdakan, zanlının “Bina Açma”, “Dükkân Açma”, “Sirkat”, “Kasti Hasar”, “Mal sahibinden izinsiz araç kullanma”, “Sürüş ehliyetsiz araç kullanma”, “Tehlikeli araç kullanma” ve “Trafik kazası”  suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

 Polis memuru, zanlının 26 Ağustos 2018 tarihinde Akdoğan’da Cihan Yalçınkaya’nın ikametgâhı önünde bulunan bisikleti çaldığını söyledi.

Tanık polis, zanlının 30 Ağustos 2018 tarihinde Akdoğan’da Keziban Akgür’ün işletmeciliğini yaptığı “Akgür Ticaret” isimli işyerinin güney batı kısmında bulunan pencereyi kasti hasara uğrattıktan sonra içeriye girerek 2 adet erkek tişörtü ve para çekmecesi içerisinde bulunan 50 TL ve 6 Euro’dan oluşan madeni parayı sirkat ederek aynı yerden çıktığını kaydetti.

Zanlının 4 Ağustos 2018 tarihinde Turunçlu köy kavşağında Çayönü’nde sakin Ahmet Güz’a ait ED 483 plakalı aracı mal sahibinden izinsiz olarak alıp kullandığını belirten tahkikat memuru, zanlının 5 Eylül 2018 tarihinde Ercan Havalimanı’nda kontak anahtarı üzerinde bulunan ve henüz kime ait olduğu tespit edilemeyen EV 239 plakalı aracın sol ön camını kırıp mal sahibinden izinsiz olarak alarak sürüş ehliyetsiz kullandığını bildirdi.

Yenal Hüdakan, zanlının aynı gün konu araç ile Akdoğan köyü içerisinde insan hayatını tehlikeye sokabilecek şekilde kullandığı esnada devriyede olan polis aracını görüp kaçmak istediği sırada trafik kazası yaptığını aktardı.

 Zanlının kaza yaptıktan sonra kaza mahallinde kaçtığını ifade eden Hüdakan, zanlının 5 Ağustos 2018 tarihinde Akdoğan’da Devrim Kuşar’e ait Arif Kuşar Oto isimli işyerinin kilitli cam giriş kapısını kırdıktan sonra bir adet akü, bir adet kriko sirkat ettiğini söyledi.

Tanık polis, zanlının söz konusu işyerinden çıkış yaptıktan sonra işyeri önündeki FE 227 plakalı aracı alıp mal sahibinden izinsiz kullandığını söyledi.

Zanlının, 5 Eylül 2018 tarihinde Akdoğan’da Ersoy Kırşan’a ait ambarın içine girdikten sonra 3 adet 9 litrelik mazot dolu bidonları çalarak, kullanımında bulunan araca doldurduğunu kaydeden polis memuru, zanlının 5 Eylül 2018 tarihinde Vadili’de Emirkan Garaj önünde tamir maksatlı çekici araç üzerinde takılı bulunan Yaşar Kahraman’a ait 2 adet aküyü çaldığını bildirdi.

Tahkikat memuru, zanlının 5 Eylül 2018 tarihinde Akdoğan’da Mandıralar Bölgesi’nde Behlül Asil’e ait park halindeki traktörün üzerinde bulunan aküyü de çaldığını belirtti.

Zanlının 6 Eylül 2018 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını aktaran tanık polis, zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturma yeni başladığını, mesele ile ilgili alınacak ifadelerin mevcut olduğunu söyledi.

Polis memuru, zanlının serbest kalması halinde soruşturmalarına etki edebileceğini işaret ederek mahkemeden zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Gündüz, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını emretti.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75