Verdiğiniz oyların takipçisi olun

banner37

Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy, doğru vizyonla hareket ederek hedeflerine ulaştıklarını söyledi ve vatandaşlara tavsiyede bulundu:

banner87
Verdiğiniz oyların takipçisi olun
banner90
banner99

Serkan SOYALAN

Alayköy Belediye Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)’nin Başkan Adayı Hulusi Manisoy, doğru vizyonla hareket ederek hedeflerine ulaştıklarını ve belediyeyi çağdaş bir belediye haline getirdiklerini söyledi. Göreve geldiklerinde belediyeyi parlak bir durumda bulmadıklarını belirten Manisoy, doğru adımlar atarak hedeflerine ulaştıklarını belirttikten sonra, yaklaşan yerel seçimlere işaret ederek vatandaşlara verdikleri oyların takipçisi olmaları tavsiyesinde bulundu.

Hulusi Manisoy, 24 Haziran’da yapılacak yerel seçimlerin ardından belediyede yapacakları yeni projelerini KIBRIS’a anlattı.

 

SORU: 2006 yılında göreve geldiniz. O tarihten bugüne icraatlarınızdan bahsedecek olursak neler söylemek istersiniz?

CEVAP: Biz göreve 2006 yılında geldik. Biz göreve gelirken vizyonumuz elimizde geldik. Partimiz de çok iddialı bir şekilde hazırlanmıştı ve seçim sonucunda da Lefkoşa civarındaki tüm beldeleri almıştık.

Biz Alayköy Belediyesi’ni pek de parlak almamıştık. Alayköy, geçmişte Rum beldesi olduğu için hep ihmal edilmişti buralar. Pek bir yatırım yapılmamış, geçmişte nasıl bırakılmışsa, hemen hemen öyle bulmuştuk. O dönemlerde belediye sayısının azaltılması da gündemdeydi. Biz de göreve gelir gelmez, “bir insan çağdaş bir beldede nasıl yaşar?” sorusunu sorduk ve çalışmaya başladık.

Belediyenin borçları vardı, ilk olarak onları temizledik. Borçlarımız bittikten sonra da önümüze vizyonumuzu koyduk ve parklar yapmaya başladık, kaldırımları yeniledik, yeni yollar yaptık, yeni bir su deposu yaptık. Tabii o dönem yaptıklarımız, şimdi çağ dışı gelir bize. O yüzden bizler de kendimizi sürekli yeniliyoruz, geliştiriyoruz. Diğer belediyelerimizi ziyaret ediyoruz, yurt dışı ziyaretlerinde vizyonumuzu geliştirmeye çalışıyoruz.

Belediyecilik hizmetleri çok önemlidir. Devlet eli, belediyelerle dokunur insana. O yüzden belediyeler, güçlü temeller üzerinde oturmalı. İyi plan ve programlar yapacaksınız, öyle yürüyeceksiniz. Daireniz çok iyi olacak. Çalışanlarınız da sizin gibi, özveriyle çalışmalıdır. Muhtarlıklarınızla, polis karakolunuzla birlikte, işbirliği içinde çalışmalısınız, kaliteli hizmet vermek için.

 

SORU: Birçok belediyenin mali sıkıntı yaşadığını gözlemliyoruz. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

CEVAP: Devlet ayağının pek de iyi çalıştığını söyleyemeyiz. Burada sendikaların da ciddi ihmalleri olduğunu düşünüyorum. Sendikalar işçilerin haklarını iyi koruyamadı. Süreci iyi bir şekilde irdeleyemedi. Görevlerini iyi bir şekilde yapamadılar ki, belediyeler süreç içerisinde çok kötü günlere sürüklendi. Bazı belediyelerde 8 sene çalışanların İhtiyat Sandığı, Sosyal Sigortalar yatırımları yapılmadı. Sendikaların bu birikmeden olaya müdahale edip de gerekli önlemleri alması gerekliydi. Kısa bir süre önce, Lefkoşa Belediyesi’nin yaşadığı olayları hep birlikte üzülerek takip ettik. Suçu herkes birinin üstüne atar. Ama herkes görevini doğru yaptı mı? Bunu soran pek de olmuyor.

Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. Kriterler de düştü. Birçok belediyemizde çalışanların Sosyal Sigortaları ve İhtiyat Sandığı yatmaz. Vergiler yatırılmaz. Görevi olduğu halde bu yatırımları yatıran belediye başkanına başarılı gözüyle bakılır bir durum var. Ne yazık ki icraatlara pek bakılmıyor.

 

SORU: Peki sizin mali yapınız nasıl?

CEVAP: Biz doğruyu yaptık. O yüzden hiçbir sıkıntı çekmedik. Mali açıdan bir sıkıntımız yok. Belediye olarak da ekonomik olarak artıdayız. Sanayi bölgemiz var, eğlence yerlerimiz var. Buralardan bizlere gelirler geliyor. Tahsilât konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Bu gelirlerimizi de doğru kullanarak, halkımıza iyi hizmet veriyoruz. Tüm mali tablomuzu da bilgisayar ortamına aktardık, oradan takip edebilir bizi vatandaşlarımız da.

 

SORU: Yeni dönemde seçilmeniz halinde projeleriniz nelerdir?

CEVAP: Alayköy’de tiyatro binamızı ve spor salonumuzu yaptık. Bu projemiz tamamlanmak üzeredir. Düğün salonlarımız vardı, şimdi kapandı. Açık alan aktivite merkezi, festival alanı ve yazlık düğün salonu yapma projelerimiz de var. Köyümüzde kreş ihtiyacımız var, onun fiziksel altyapısını hazırlıyoruz. Bir de yeni dönemde okulumuza bir salon kazandırmak istiyoruz.

Yılmazköy’e yeni bir halı saha yaptık, şimdi halı sahanın çevresinde yürüyüş yollarımız için projemize başladık. Onu bitirmek istiyoruz. Yine Yılmazköy’de kaldırım projelerimiz devam etmekte. Ağılların yollarının yapımı için de çalışmalarımız var.

Halkın ihtiyaçlarına göre, çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

 

SORU: Okuyucularımıza son olarak neler söylemek istersiniz?

CEVAP: Ülkemizde 28 belediyemiz vardır. Halkımız belediye başkanlarını, muhtarlarını seçerken çok dikkatli olmalıdırlar. Siz paranızı teslim ediyorsunuz bu seçtiğiniz başkanlara ve onlardan altyapı, sosyal etkinlikler ve hizmetler bekliyorsunuz. Seçtikten sonra verdiğiniz oyun peşine düşüp, denetleyeceksiniz de. Seçmen de bir yerde kendinden sorumludur. Bence bu kriterler de sandığa giderken artık insanlarımızın kafalarında oturmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75