Vergi Dairesi’ndeki vurgunu kabul etti!

banner37

Gelir ve Vergi Dairesi Lefkoşa Şubesi’nde 13 yıllık memur olan ve son bir yıllık süreçte 2 bin 388 işlem karşılığı vatandaştan tahsil edilen 900 bin TL’yi sirkat ettiği belirlenen Öykü Balıkçıoğlu’nun davası görüşüldü

Vergi Dairesi’ndeki vurgunu kabul etti!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
CEZASI YARIN AÇIKLANACAK… Vergi Dairesi’nde veznede memur olan ve son bir yıllık süreçte 2 bin 388 işlem karşılığı vatandaşlardan toplanan 900 bin TL’yi sirkat eden Öykü Balıkçıoğlu’nun aleyhine 130 dava getirildi. Aleyhindeki 130 dava iki dosya altında toplanan ve aleyhindeki tüm suçlamaları kabul eden Balıkçıoğlu’yla ilgili Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin ceza takdiri kararı yarın açıklanacak.

Gelir ve Vergi Dairesi Lefkoşa Şubesi’nde 13 yıllık kamu görevlisi olan ve “2 bin 388 işlem” karşılığı vatandaştan tahsil edilen 900 bin TL’yi sirkat ettiği belirlenen 43 yaşındaki Öykü Balıkçıoğlu, aleyhine getirilen 130 davayı da kabul etti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kamu görevlisi tarafından sirkat” ve “Görevi kötüye kullanma” suçlarıyla itham edilen Öykü Balıkçıoğlu, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin huzurunda dün görüşülen davada, sanık Öykü Balıkçıoğlu, aleyhindeki 130 davadan itham edildi.

Sanık Balıkçıoğlu’nun aleyhindeki 130 dava, iki dosyada toplandı ve dünkü celsede yargılaması yapıldı.

banner134
Oturumda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatı hazır bulundu. Ruso, sanığı itham etti ve olguları ile emareleri mahkemeye aktardı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, aleyhindeki suçlamaları kabul eden sanıkla ilgili ceza takdirini açıklamak için davayı yarına tehir etti.

Mali Polis’in, aylık 25 ile 30 bin TL arasında harcaması olduğunu tespit ettiği Öykü Balıkçıoğlu’nun aleyhine yolsuzluk bulgularına rastlanmış ve Temmuz 2020’de yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrusöz
Doğrusöz - 2 hafta Önce

Ahlaklı dürüst insan kalmadı. Günümüz gereği hastalıktan bile asla ders almayan bir toplumdan asla bir şey olmaz. Para para diye geberen insanlar yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı.

Girneli
Girneli - 2 hafta Önce

Bunun gibi hırsızlar toplumun kanayan yarası bir bitmediler

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75