Vicdansızlar, yaşlı kadının 3 ayda 20 kuzusunu çaldı

banner37

77 yaşındaki Sıdıka Dağaşener’in Haspolat’taki mandırasına dadanan hırsızlar, gözü gibi baktığı kuzularını bir bir götürdü

banner87
Vicdansızlar, yaşlı kadının  3 ayda 20 kuzusunu çaldı
banner90
banner99

Mehmet KARA

 

   Geçimini hayvan üreticiliğiyle sağlayan 77 yaşındaki Sıdıka Dağaşener’in 3 ayda toplam 20 kuzusu çalındı.

   Vicdansız kişiler, dün de Dağaşener’in dört kuzusunu alıp kayıplara karıştı. 30 yıldır Haspolat’ta mandırasının bulunduğunu söyleyen Dağaşener, yıllardır ilk defa böyle bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

   Göz gibi baktığı kuzularının bir bir çalındığını dile getiren Dağaşener, yetkililerin konuyla ilgilenmesini ve kuzularının bulunmasını istedi.

   Bölgenin geceleri zifiri karanlık olduğunu kaydeden Dağaşener, bölgeye aydınlatma lambalarının yerleştirilmesini istedi.

 

Komşunun da kuzuları çalındı

Bu arada, bölgedeki bir başka mandıra sahibi Mehmet Özdemir ise, mandırasının 4 yıldır bölgede bulunduğunu aynı gün kendisinin de üç kuzusunun kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığını söyledi.

15 günde toplam 8 kuzunun çalındığını dile getiren Özdemir, polisin bölgede incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Öte yandan, yaklaşık 2 ay önce Hamitköy, Gönyeli ve Yılmazköy ağıllar bölgesinde hayvan üreticilerinin bin bir emekle yetiştirdiği, baktığı ve ekmek parası için umut bağladığı kuzuları, hırsızların hedefi olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108