banner6

Villa faresi cezaevine gönderildi

banner37

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın yazlık evi de dahil, Sadrazamköy’deki 4 villadan hırsızlık yapan Aziz Topaloğluları’nın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

Villa faresi cezaevine gönderildi
banner150

banner150

banner99

Meyil AVCAN

Sadrazamköy’de aralarında Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın da evinin bulunduğu Rivera sitesindeki 4 villada meydana gelen seri hırsızlık olayıyla ilgili tutuklanan Aziz Topaloğluları, dün tekrardan mahkemeye çıkarılarak, 15 günü aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Salih Okutan, tanık olarak dinlendi.

   Yeminli şahadet veren Okutan, zanlı Aziz Topaloğluları’nın “Ev Açma”, “Sirkat”, “Kasti Hasar” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Zanlı Aziz Topaloğluları’nın 16 Haziran - 5 Temmuz tarihleri arasında Sadrazamköy’de bulunan Rivera villaları olarak bilinen sitede, 4 villa tipi eve girip, ev eşyası, TV, radyo-teyp çalar, küçük mutfak aletleri ve ütü gibi elektronik eşyaları sirkat ettiğini kaydeden Okutan, zanlının mahkemeye çıkarılarak aleyhinde önce 1, daha sonra ise 5 gün tutukluluk emri temin edildiğini söyledi.

   Okutan, kayıp olan emarelerle ilgili zanlının izahatta bulunarak, 5 adet içki ve 2 adet televizyonu sattığını söylediğini belirterek, emarelerin tespit edildiğini ve zanlı aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade etti.

   Zanlının, 21 Haziran’da “Sirkat” suçundan yargılandıktan sonra tahliye olup, dört ayrı ev açma suçu işlediğini kaydeden Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, zanlının yeniden suç işleme ihtimalinin olduğunu ve bu yüzden davaları görüşülünceye değin tutuklu olarak bulunması gerektiğini belirtti.

   Yargıç Seran Bensen, zanlının işlediği suçun Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargı yetkisine girdiğini, olası mahkumiyet halinde uzun süreli hapislik cezasının öngörüldüğünü belirterek, zanlının suçunu itiraf ederek, yazılı dava tebliğine kabul yanıtı verdiğini ifade etti.

   Zanlının sabıka kaydında, benzeri meselelerden ardı ardına oldukça kabarık bir kaydı oluşunu ve kısa süre içerisinde dört kez aynı suçu işlemesi nedeniyle, tekrardan suç işlemesinin muhtemel olduğunu tezekkür eden Bensen, zanlının 15 günü aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104