banner6

Virajda fren yaparak, karşı şeride geçmiş

banner37

Ötüken köy girişinde meydana gelen trafik kazasında 47 yaşındaki Nefi Yazıcı’nın ölümüne sebep olmakla suçlanan kamyon şoförü Orun Cumayev dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Virajda fren yaparak,  karşı şeride geçmiş
banner151

“YAZICI’NIN ARAÇ GEÇTİĞİNİ İDDİA EDİYOR”… İskele Kaza Mahkemesi’nde yeminli şahadet veren polis subayı Derviş Çimer, zanlının virajda fren yaparak kamyonuyla yolun sağına 1metre 13 santim geçtiğini kabul ettiğini, ancak müteveffa Nefi Yazıcı’nın da aracıyla o sırada başka bir aracı geçmeye çalıştığını iddia ettiğini belirtti. Çimer, soruşturmanın yeni başladığına vurgu yaparken, mahkeme, Cumayev’in aleyhine 1 günlük tutukluluk emri verdi.

Ayşe BULUT

   Ötüken köy girişinde önceki gün öğleden sonra meydana gelen ve Aygünlü 47 yaşındaki Nefi Yazıcı’nın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının soruşturması çok yönlü olarak devam ederken, polis kazaya karışan kamyonun şoförü olan 38 yaşındaki Orun Cumayev’i dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkararak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri aldı.

   Meselenin tahkikat subayı olan Derviş Çimer, Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında tanık kürsüsüne çıkarak yeminli şahadet verdi ve olguları aktardı.

   Tahkikat subayı Çimer, zanlı Orun Cumayev’in 26 Haziran 2019 tarihinde, saat 16.30 sıralarında, Ötüken köy dahilinde yönetimindeki LA 906 plakalı kamyon aracı ile batı istikametine doğru giderken, 40 kilometre olan sürat tahdidini (limiti) aşmış bir hızla seyrederken, dikkatsizliği ve ihmalkarlığı neticesinde sağa virajlı yolda fren basarak yolun sağına geçtiğini ve o esnada karşı istikametten gelmekte olan Aygün’de sakin Nefi Yazıcı’nın yönetimindeki GU 905 plakalı aracın sağ ön şoför kısmına, kamyonun sağ ön kısmıyla çarptığını belirtti.

   Kaza sonucu Nefi Yazıcı’nın olay mahallinde vefat ettiğini ve otopsi maksatları bakımından Gazimağusa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığını kaydeden Çimer, soruşturmanın yeni başladığını ve Fasıl 154 Ceza Yasası’nın 205’inci maddesi altında 7 yıl hapislik öngören Ağır Ceza Mahkemesi yetkisinde olan çok ciddi bir mesele olduğuna vurgu yaptı.

   Zanlının kamyonuyla karşı şeride geçerek, 1 metre 13 santimlik kısmını ihlal ettiğine vurgu yapan Çimer, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde, fren yaparak karşı şeride geçtiğini kabul ettiğini, ancak müteveffa Nefi Yazıcı’nın da o esnada başka bir aracı geçmeye çalıştığı iddiasında bulunduğunu söyledi.

   Olayda bir görgü tanığı bulunmadığının altını çizen Derviş Çimer, yeni başlayan soruşturmasını salimen yürütebilmek için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının meseleyle bağı olduğuna bulgu yaptı ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulundurarak bu aşamada zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

   Orun Cumayev, bugün de mahkeme huzuruna çıkarılacak.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104