Virüse randevu veriliyor

banner37

Koronavirüs’ten korunmak için 40 yaş ve üzerinde olanlara randevusuz olarak 1. doz Astra Zeneca aşı uygulaması dün başladı ancak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’nde oluşan yoğunluk herkesi endişelendirdi:

Virüse randevu veriliyor
banner90
banner99

Erol KANLIADA

SOSYAL MESAFE UNUTULDU… 40 yaş ve üzerindekiler için 1. Doz Astra Zeneca aşı uygulamasının dün itibarıyla randevusuz olarak başlatılmasının ardından çok sayıda kişi Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne akın etti. Yaşanan yoğunluk nedeniyle sosyal mesafe de unutulunca “randevusuz aşı kuyruğu, virüse randevu verdiriyor” endişesi yarattı.

Covid-19 salgınına karşı ülkede aşı uygulaması randevu sistemiyle devam ederken, Sağlık Bakanlığı dün itibarıyla 40 yaş ve üzerindekiler için 1. doz aşısını Astra Zeneca olmak isteyenler için belirli merkezlerde randevusuz aşılama uygulaması başlattı.

Uygulamanın ilk gününde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ciddi bir yoğunluk yaşandı. Koronavirüs’ten korunmak için aşısını randevusuz olarak yaptırmak isteyen çok sayıda kişinin aynı anda hastaneye akın etmesi, aşı kuyruğundaki sosyal mesafe kuralını da unutturdu.

banner134
Yaşanan bu yoğunluk, herkeste “randevusuz aşı kuyruğu, virüse randevu verdiriyor” endişesi yarattı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, Gazimağusa Devlet Hastanesi ve Girne Akçiçek Hastanesi’ne akın eden vatandaşlar, Astra Zeneca aşısının 1. dozunu yaptırmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyrukta bekleyen pek çok kişinin sosyal mesafe kuralığına uymadığı gözlemlendi.

Özellikle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi polikliniğinde aşı olmak isteyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk ve yoğunluğun önümüzdeki günlerde Covid-19 vakası olarak geri dönmemesi için temenniler yapıldı.

Sağlık uzmanları, Koronavirüs’ten korunmak için “maske, hijyen, mesafe” altın kuralının unutulmaması gerektiğini sürekli hatırlatıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75