banner6

Vural Güven’in cenazesi yanlış mezardan çıkarılıyor

banner37

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yanlış aileye teslim edilen ve Alsancak’ta C.T.’nin mezarına defnedilen Veteriner Dairesi eski müdürlerinden Vural Güven’in cenazesi bugün çıkarılarak Lefkoşa’da toprağa verilecek

Vural Güven’in cenazesi  yanlış mezardan çıkarılıyor
banner150 banner150 banner151

Ahmet UÇAR

Morgda yaşanan bir karışıklık sonucu, C.T.’nin naaşının yerine Alsancak’taki mezarlığa defnedilen Veteriner Dairesi eski müdürlerinden Vural Güven’in cenazesi bugün askeri törenle Lefkoşa’da toprağa verilecek.

Mahkemeden alınan emirle, bugün sabah saatlerinde Alsancak’taki mezarın açılacağı ve Güven’in naaşının Lefkoşa Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere acılı aileye Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin morgunda bulunan C.T. yerine Veteriner Dairesi eski müdürlerinden Vural Güven’in cenazesi verilmiş, Güven ailesinin cenazelerini bulamamaları sonucunda başlatılan araştırma sonucunda ise C.T.’nin Alsancak’taki mezarına Vural Güven’in defnedildiği ortaya çıkmıştı.

Veteriner Dairesi eski müdürlerinden olan ve TMT’nin (Türk Mukavemet Teşkilatı) kurucuları arasında yer alan Vural Güven için bugün saat 11.00’de İsmail Safa Camii’nde askeri tören yapılacak, sonrasında cenaze namazı kılındıktan sonra Lefkoşa Mezarlığı’na defnedilecek.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110