Vurdu, kırdı, yaraladı, parçaladı, ateş açtı!

banner37

Gazimağusa’da, husumetli olduğu 1 kişiyi başından yaralayıp, 1’i kadın 3 kişinin de araç ve evlerine silahla ateş ederek, balta sapı ve satırla kasten hasar veren O.K. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı

Vurdu, kırdı, yaraladı, parçaladı, ateş açtı!
banner99

Sedef BOŞNAK
“ALEMİN ADAMI BENİM, HİÇ BİRİNİZİ YAŞATMAYACAĞIM!”… Meseleyle ilgili tutuklanan eski sabıkalılardan O.K., zarar verdiği kişilere “Bu alemin adamı benim. Hiç birinizi yaşatmayacağım” dediği belirtildi. Polis, zanlının suç işlerken kullandığı ateşli silah, satır ve balta sapını da her yerde arıyor

MAHKEMEYE İZAHATI: YEĞENİME UYUŞTURUCU SATTILAR… Zanlı O.K.’yi savunan Avukat Fuat Olgan, mahkemede, yeğenine uyuşturucu sattıklarını öğrenen müvekkilinin şikayetçilerle konuşmaya gittiğinde tahrik edildiğini ifade etti. Avukat Olgan, balta sapıyla ciddi şekilde darp edilip başından yara alan A.Y.’yi ise müvekkili değil, A.Y.’nin beraberindeki kişinin darp ettiğini iddia etti

Gazimağusa’da, iki farklı tarih ve saatte, husumetli olduğu 1 kişiyi balta sapıyla başından ciddi şekilde yaralayıp, 1’i kadın 3 kişinin araç ve evlerine silahla ateş ederek, balta sapı ve satırla kasten ve kanunsuz olarak hasar veren O.K., şikayet üzerine tutuklandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan eski sabıkalılardan O.K., dün, Gazimağusa’da Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve mahkemeden aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

Birçok tanıktan ifade temin edecek olan polis ayrıca, zanlının suç işlerken kullandığı ateşli silah, satır ve balta sapını her yerde arıyor.

Kırdı döktü, ateş açtı

Mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Murat Öztürk, zanlının, Gazimağusa’da meydana gelen, “kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde taşıma, kullanma ve tasarruf”, “kasti hasar”, “mülke tecavüz”, “ciddi darp”, “kanunsuz bıçak taşıma”, “tecavüzkar alet taşıma”, “darp”, “ithale-i lisan” ve “rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Murat Öztürk, 9 Ağustos 2021’de, saat 23.30’da, Gazimağusa’da umumi bir yer olan 15 Ağustos Bulvarı üzerindeki Ataoğlu Benzin İstasyonu içerisinde, aralarında husumet olan Savaş Kadı’nın kullanımındaki araca, elinde kanunsuz olarak tutmakta olduğu ve henüz tespit edilemeyen satır ile kasten hasar verdiğini anlattı.

Öztürk, Savaş Kadı’nın aracının ön, arka, sağ arka kelebek camını, kasten ve kanunsuz olarak satırla hasara uğratan zanlının adı edilene “Bu alemin adamı benim. Hiç birinizi yaşatmayacağım” diyerek, ithale-i lisanda bulunduğunu belirtti.

Öte yandan Savaş Kadı’nın ayağına tekme vurarak yere düşüren zanlının, 16 Ağustos 2021 saat 01.00’de ise tasarrufundaki henüz tespit edilemeyen ateşli silahla Savaş Kadı’nın Harika Bölgesi’ndeki ikametgahına bahçe kapısından girip, mülküne tecavüz ettiğini ve adı edilenin salonunun alüminyum sürme kapısına taş atıp kasten ve kanunsuz olarak kasti hasar verdiğini kaydetti.

Yeminli şahadetine devam eden tanık polis, zanlının aynı gün saat 02.30’da da yine umumi bir yer olan Yıldız Sokak içerisinde, plastik balta sapıyla, kendisine küfür ettiği gerekçesiyle Aytekin Yücel’in kafasına defalarca vurup ciddi şekilde darp ettiğini, kanunsuz olarak tasarruf ettiği satırı boğazına dayayıp darp ederek olay yerinden ayrıldığını dile getirdi.

Polis, ayrıca, olayın akabinde suç işlemeye devam eden zanlının, aynı tarihte saat 02.45’te Ağustos Bulvarı üzerinde karşılaştığı Savaş Kadı ve Doğan Kadı ile sözlü olarak tartıştıktan sonra, henüz tespit edilemeyen silahla 2 el ateş edip, satırla Savaş Kadı’nın park halindeki aracının ön, sağ ön far, sağ arka kapı, sol arka ve sol ön camına vurup kasten hasar verdiğini sözlerine ekledi.

Polis, olayın akabinde, zanlının kanunsuz olarak tasarruf ettiği satırla, Gözde Ataker’in kullanımındaki aracın sağ dikiz aynası, sağ ön farı, sağ kapı, arka cam ve tamponuna satır ile vurup hasara uğrattığını, Gözde Ataker’in ikametgahına suç işlemek kastıyla girerek taşla alüminyum giriş kapı camı ile banyo pencere camını kasten hasara uğrattığını kaydetti.

Tanık polis, zanlıyı aynı gün şikayet üzerine tespit edip tutukladığını kaydetti.

Silahlar incelemede

Zanlının ikametgahında mahkemeden temin ettiği arama emri gereği yaptığı aramada, hava tabancası olduğu düşünülen 2 adet ateşli silah bulup emare zapt eden tanık polis, emareleri balistik incelemeye gönderdiğini anlattı.

Zanlının el svap örneklerini alıp incelemeye gönderdiğini de belirten tanık polis, kısmen itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlı aleyhindeki soruşturmayı henüz tamamlanmadığını anlattı.

Kayıp olan emarelerin var olduğuna dikkat çeken tanık polis,  alması gereken ifade ve incelenmesi gereken kamera kayıtlarının bulunduğuna vurgu yaptı.

Polis, mahkemeden, serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlı aleyhine süre istedi.

Tahrik ettiler

Zanlı O.K.’yi savunan Avukat Fuat Olgan, mahkemede, yeğenine uyuşturucu sattıklarını öğrenen müvekkilinin şikayetçilerle konuşmaya gittiğinde tahrik edildiğini belirttikten sonra, balta sapıyla ciddi şekilde darp edilip başından yara alan A.Y.’yi ise müvekkili değil, A.Y.’nin beraberindeki kişinin darp ettiğini iddia etti.

Tutuklu kalsın

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti açısından zanlının 2 gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88