'WRC Kaporta' kundaklandı

banner37

Gazimağusa, güne, kundaklama haberiyle uyandı. Büyük Sanayi’deki bir işyeri, gecenin karanlığında ateşe verildi, her şey kül oldu. Polis, iki şüphelinin izini sürüyor

'WRC Kaporta' kundaklandı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa, dün sabaha, kundaklama haberiyle uyandı. Birçok işyerinin bulunduğu Büyük Sanayi Bölgesi’nde, gece yarısı saat 03.20’de, “WRC Kaporta” isimli işyeri, kimliği meçhul kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı.

Bölgeyi sarsan kundaklama olayında büyük şans eseri can kaybı yaşanmazken, 150 bin TL’lik zarar- ziyan oldu.

Kamera kayıtlarına göre, kimliği meçhul iki kişi tarafından kapısı zorlanarak açılan işyeri, içerisine yanıcı madde dökülerek ateşe verilmek suretiyle yakıldı.

Çıkan yangında, işyeri önündeki ofiste bulunan muhtelif eşyalar ve araç yedek parçaları yanarak kül oldu.

İtfaiye ekipleri, yangını, 22 dakika içerisinde tamamen kontrol alarak, daha büyük bir zararı önledi.

“Kimseyle husumetim yok, hasmım da yok”

Olayı ihbar alan polis, kundakçıların izini sürmeye başlarken, işyeri sahibi Levent Ergül, “Kimseyle husumetim yok, hasmım da yok” dedi.

banner134
Kundaklamadan, komşusunun telefonuyla haberdar olduğunu kaydeden Levent Ergül, yaşadığı Korkuteli köyünden işyerine gelene kadar yangının, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldüğünü anlattı.

Ergül, yangının kısa sürede söndürülmemesi halinde, 150 bin TL’lik zarar ziyanının 2 milyon TL’ye çıkacağına dikkat çekti ve şunları kaydetti:

“Yan komşum ‘işyerin yanıyor’ diye telefonla haber verdi. Apar topar koşup geldim. İtfaiye ekipleri benden önce gelmişti. Çok şükür yangın, onlarca lüks aracın bulunduğu bölüme sıçramadı. Ofis tamamen yandı. Halen olayın şokundayız. Kimseyle bir husumetim yok. Hasmım da, alacaklım da… Komşum patlama sesini duyup, olayı görmüş. Hemen haber verdi.”

“Bina teminatlı değildi”

Gazimağusa’da, 2014 yılından beri Büyük Sanayi Bölgesi’ndeki işyerinde faaliyet gösterdiğini ifade eden Levent Ergül, daha önce böyle bir olay yaşamadığını belirterek, işyerinin sigortalı olup, bina teminatının bulunmadığını dile getirdi.

Levent Ergül, işyerinin üç şubeden biri olduğunu kaydettikten sonra, şöyle devam etti:

“Haber aldığımda diğer işyerlerimin de kundaklandığını düşündüm. İnsanın aklına her şey geliyor. Yangın 03,20’de başladı, 03,42’de tamamen söndürüldü. 22 dakikada, ofis içerisindeki her şey yanarak kül oldu. İşyerindeki laptopun yanmış halini bulamadım. Muhtemelen işyerine hırsızlık amaçlı girdiler ve iz bırakmamak için de işyerini ateşe verdiler. Suçun faillerinin en kısa sürede bulunmasını istiyorum. İçeride çek senet de yoktu, para da…

Arka tarafta 10 tane lüks araç vardı. Büyük şans eseri yangın oraya sıçramadan söndürüldü. İşyerimin 800 metre kare kapalı alanı var. Polis, gerekli delilleri toplayıp incelemeye başladı. Umarım sorumlu olanlar kısa sürede yakalanır.”

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 08:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75