'Ya evlenir, ya para verirsin, ya da tümünüzü öldürürüm'

banner37

Alsancak’ta 13 Mart’ta yaşanan Memduh Ulugün cinayetinin sanıkları olarak tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çiftinin ilk tahkikat duruşması dün Girne Kaza Mahkemesi’nde devam ederken, olay günü çekilen video dinletildi

banner87
'Ya evlenir, ya para verirsin,  ya da tümünüzü öldürürüm'
banner90
banner8

Ahmet VAMIK


Alsancak’ta evinin yanındaki boş arazide bıçak darbeleriyle öldürülen Memduh Ulugün’ün cinayet sanıkları Mehmet ve Meryem Doğu çiftinin önceki gün başlayan yargılanma süreci dün de devam etti.
Alsancak’ta 13 Mart günü meydana gelen cinayetle ilgili tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çiftinin, ilk tahkikat duruşması (P.I.) maksatlı dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi'nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
Müebbet hapis cezası öngören “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından yargılanacak olan sanıkların ilk tahkikat (P.I.) duruşmasının ikinci celsesinde tanık olarak dinletilen meselenin tahkikat memuru Polis Müfettişi Eren Gözügüzel, mahkemeye sanık ve tanıkların görüntülerini içeren video kayıtlarını emare olarak sundu.

“Kanlı ellerini yıkamaya çalıştı”
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis müfettişi Eren Gözügüzel’i mahkemede tanık olarak dinletti.
İlk celsede vermiş olduğu şahadetine ek olarak, meselenin tüm tanıklarına ilişkin ifadelerde yer alan önemli konuları mahkemeye aktaran Gözügüzel, olay günü, cinayetin ardından Lapta Karakolu’nda tutulan sanık Meryem Doğu’nun fenalaşmasının ardından götürüldüğü lavaboda, delil niteliği taşıyan kanlı ellerini yıkamaya çalıştığını ve görevli polisin müdahale ederek buna engel olduğunu açıkladı.

Tehdit edildiğini söyledi

Olay günü sabah saatlerinde polis çavuşu olan yakın bir arkadaşını telefonla arayan maktul Memduh Ulugün’ün söz konusu polis çavuşuna “bir arkadaşım yabancı birisi tarafından tehdit ediliyor bununla ilgili ne yapabiliriz?” diye sorduğunu ifade eden Eren Gözügüzel, bunun üzerine arkadaşının Ulugün’e polis karakoluna giderek şikâyetçi olmalarını tavsiye ettiğini açıkladı.

“Benim namusumu temizleyeceksin”

Sanıkların cep telefonu data incelemeleri neticesinde sanık Mehmet Doğu’nun cep telefonunda cinayet meselesiyle birebir ilişkili 2 adet video kaydının ortaya çıktığını belirten polis müfettişi Eren Gözügüzel, söz konusu kayıtları içeren CD’leri mahkemeye emare olarak sunarken, söz konusu video kayıtları duruşma esnasında salonda izletildi.
Cinayet gününün sabahında sanık Mehmet Doğu tarafından çekildiği öğrenilen video kaydında sanıklar ve maktulun yer aldığı ve söz konusu görüntülerde maktul Memduh Ulugün’ün sanık Mehmet Doğu tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı.
Eşi Meryem Doğu ile Memduh Ulugün arasındaki ilişkiyi öğrenmesi üzerine Memduh Ulugün’ü “Ben seni ağabey bildim, sen benim namusuma göz diktin. Seni doğrarım” diyerek ölümle tehdit eden Mehmet Doğu, “Benim namusumu temizleyeceksin. Sana üç seçenek sunuyorum, ya kendi evlatlarım ve senin evlatlarından başlayarak en son karımı seni ve kendimi öldürürüm, ya karını boşayıp Meryem’i alırsın, ya da Meryem’e 100 bin Sterlin ver o da buradan gidip kendine başka bir hayat kursun” şeklinde Ulugün’e teklifte bulunduğunu görüldü.

P.I. duruşması devam edecek

Müfettiş Eren Gözügüzel, dün itibariyle mahkemeye 70’e yakın emare sunarken, duruşma yine ertelendi.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, ilk tahkikat (P.I.) duruşmasının devamı için davayı ileri bir tarihe erteleyerek sanıkların tutukluluklarının devam etmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75