'Ya sen beni öldüreceksin ya da ben seni'

banner37

Girne’de husumetli olduğu Ö. K. isimli şahsı tehdit edip, düelloya davet eden Fuat Gürbüz, yeniden suç işlememesi için cezaevine gönderildi

'Ya sen beni öldüreceksin ya da ben seni'

Ahmet VAMIK

Girne’de husumetli olduğu Ö. K. isimli şahsı tehdit edip, “Gel dışarıya. Ya sen beni öldüreceksin ya da ben seni” diyerek düelloya davet eden Fuat Gürbüz, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, benzer nevide suçları olduğu ve ülkede yasal statüsü bulunmadığı gerekçesiyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hasan Denyalı’yı tanık olarak dinletti.

Zanlı Fuat Gürbüz’ün 25 Ekim günü Girne’de meydana gelen “Şiddet Tehdidi”, “Düelloya Davet” ve “İthale-i Lisan” suçlarından methaldar olduğunu dile getiren polis memuru Hasan Denyalı, Girne’de faaliyet gösteren Karslılar Derneği’ne giden zanlının, geçmişte husumeti bulunan müşteki Ö.K.’ye hitaben, “Gel dışarıya. Ya sen beni öldüreceksin ya da ben seni” diyerek düelloya davet ettiğini ve müştekiye küfür ettiğini dile getirdi.

Zanlı ile müşteki arasında 2018 yılı Haziran ayında kavga meselesi yaşandığını söyleyen Denyalı, çalışma izni sona eren ve çalışma iznini yenilemeyen zanlının ülkede yasal bağı bulunmadığını ifade etti.

Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden ve zanlı aleyhinde 2016 yılında meydana gelen ve halen askıda bulunan şiddet tehdidi ile sirkat davaları bulunduğuna dikkat çeken polis memuru Hasan Denyalı, serbest kalması halinde benzer suç işleme ve yargılamadan kaçma ihtimali bulunan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde benzer suç işleme ve yargılamadan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER