banner6

Yabancı öğrencilerin ehliyetleriyle ilgili çalışma yapılmalı

banner37

Cumhurbaşkanı Tatar, Bağımsız Şoför Okulları Birliği’nin 5. Olağan Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada ülkemizde son dönemlerde meydana gelen trafik kazalarına işaret etti:

Yabancı öğrencilerin ehliyetleriyle ilgili çalışma yapılmalı
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağımsız Şoför Okulları Birliği’nin Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel kurulda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar, son aylarda meydana gelen trafik kazalarına işaret ederek okumak için ülkemize gelen öğrencilerin ehliyetleriyle ilgili bir çalışma yapılması gerektiği kanaatini dile getirdi. Tatar, “Disiplinli bir şekilde bu konuyla ilgili yasal düzenlemelerin yapılması gerekir” dedi.


Tatar, tamire ve aydınlatmaya ihtiyacı olan yollarımız olduğunu da vurguladı.


Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Tatar şunları kaydetti:

“Bu çalışmaları büyük fedakârlıklarla yapıyorsunuz. Bugün bu ülkede ehliyet alan insanlar, sizin okullarınızdan ders almakta ve tecrübelerinizden faydalanmaktadır. Çok sayıda yabancının da ülkemize geldiğini görüyoruz. Son aylarda meydana gelen trafik kazalarına baktığımızda, özellikle okumak için ülkemize gelen öğrencilerin ehliyetleriyle ilgili bir çalışma yapılması gerektiği kanaatindeyim. Disiplinli bir şekilde bu konuyla ilgili yasal düzenlemelerin yapılması gerekir. Ehliyet müfettişlerinin de dikkatli olması gerekir. Bu önemli bir sektördür. KKTC’nin yollarındaki trafik akışı ve insanların güvenliği çok önemlidir. Bu çatı altında, birlik ve beraberliği sağlayanları tebrik ederim. Trafiğe çıkmadan önce sürücünün bazı eğitimlerden geçmesi fevkalade önem arz etmektedir.

Tamire ve aydınlatmaya ihtiyacı olan yollarımız vardır. İnşallah yollarımızın kalitesi de artacaktır. Ekonomik sıkıntılar içinde yaptığınız çalışmalarda size başarılar diliyorum. Bu dönemi hep birlikte atlatacağız. KKTC’nin varlığı ve geleceği için Anavatan Türkiye’nin de desteğiyle bütün bu zorlukları aşacağız. Kıbrıs Türk halkının geleceği, kurum ve kuruluşların desteğiyle devam edecektir. Şoför okullarının da geçmişinde tecrübe ve bilgi vardır. Güvenli bir şekilde yollarda sürüş yapılabilmesi ve ülkemizin kalkınması için de üzerimize düşen görev ne ise yapacağız.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110