banner6

Yabancı öğrencilerle insan kaçakçılarına aracılık edenler var

banner37

Yasadışı olarak Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan ve onlara yardımcı olan 17 kişiyi dün mahkemeye çıkararak tutukluluk sürelerini 7 gün daha uzatan polisin mahkemeye yaptığı beyan dikkat çekti:

Yabancı öğrencilerle  insan kaçakçılarına  aracılık edenler var
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar’da üç kiralık araçla askeri bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan üçü insan kaçakçısı olan 17 kişinin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Polis mahkemeye yaptığı beyanında, adı tespit edilen iki insan kaçakçısının yanı sıra, üniversitelerde eğitim gören ve yasadışı olarak Güney Kıbrıs’a geçmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile insan kaçakçıları arasında aracılık yapan bazı kişilerin arandığını açıkladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 11.12.2021 tarihinde saat 21.00’de, Akıncılar’da, 1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip, KKTC topraklarından GKRY’ye doğru harekat halinde geçmeye çalışan ZPH 910 plakalı Nissan Note marka araç, ZSV 519 plakalı Ford Fiesta marka araç ve ZRK 766 plakalı Ford Fiesta araç ile bu araçların şoförleri zanlı 1 N.A., zanlı 2 N.K. ve zanlı 3 Z.A.’nın, para karşılığında geçirmek için anlaştıkları zanlı 4 R.M.N., zanlı 5 B.K., zanlı 6 M.I., zanlı 7 A.F.F., zanlı 8 A.T.M., zanlı 9 K.S., zanlı 10 A.F.M., zanlı 11 A.E., zanlı 12 Z.S., zanlı 13 M.B., zanlı 14 P.M.D., zanlı 15 C.N. ve zanlı 16 G.N.K. ile yakalandıklarına vurgu yaptı.
Kuşak, yine aynı gün zanlı 17 Y.S.’nin de ZLZ 714 plakalı araçla şüpheli görülüp, tutuklandığını ve meseleyle bağlantısının olup, olmadığının araştırıldığını söyledi.

Kuşak, adı tespit edilen iki insan kaçakçısının yanı sıra, bu kaçakçılarla Güney Kıbrıs’a yasal olmayan yolla geçiş yapmak isteyen öğrenci statüsündeki kişilere aracılık yapan bazı kişilerin arandığına dikkat çekti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Kuşak, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110