Yağmur altında yeni yıl alışverişi

banner37

Yılın son günlerinde etkili olan sağanak yağış, yeni yıl alışverişlerine engel olamadı. Mağazalar ve yollar doldu taştı.

banner87
Yağmur altında yeni yıl alışverişi
banner90
banner99

ESNAF MUTLU… Yeni yıla sayılı saatler kala vatandaşlar alışveriş için yollara döküldü. Yer yer etkili olan sağanak yağışa aldırmayan vatandaşlar, alışveriş merkezlerini doldurdu. Kimisi hediye, kimisi de alışveriş için sokağa akın eden vatandaşlar, esnafı da mutlu etti. Bu yüzden yollarda uzun araç kuyrukları oluştu, park yerleri doldu taştı. Vatandaşlar, özellikle konfeksiyon ve ayakkabı mağazalarına yöneldi. Marketlerde ve kasaplarda da yoğunluk yaşandı. KIBRIS’a konuşan mağaza sahipleri, önceki yıllara oranla satışların arttığına dikkat çekerek, müşterilerin de uygun fiyat ve indirimlerden mutlu olduklarını belirtti

Serap ŞAHİN

Yeni yıla sayılı saatler kala, 2019’un son günlerinde vatandaşlar alışveriş için yollara döküldü. Yer yer etkili olan sağanak yağışa aldırmayan insanlar alışveriş merkezlerini doldurdu. Yoğun alışveriş nedeniyle yollarda uzun araç kuyrukları oluştu, park yerleri doldu taştı.

Sevdiklerini hediyelerle sevindirmek isteyen vatandaşlar, özellikle konfeksiyon ve ayakkabı mağazalarına akın etti.

Yıl sonu nedeniyle mağazaların girdiği indirimden ve başlattığı kampanyalardan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 13. maaşın ve aralık maaşlarının ödenmesiyle de gönül rahatlığı ile alışverişe çıktı.

Başkent Lefkoşa’da, mağazaların yoğun olduğu Metropol yolu ve Dereboyu’nda yılbaşı heyecanı yaşandı.

KIBRIS’a konuşan mağaza sahipleri, önceki yıllara oranla satışların arttığına dikkat çekerek, müşterilerin de uygun fiyat ve indirimlerden mutlu olduklarını belirtti.

Esnaf memnun

Derya Çocuk:

“Yeni yılı evimizde kutlayacağız. Yılbaşı nedeniyle her yer çok yoğun. Hediyeliklerde pahalılıklar var ama almak zorundayız. Yeni yıl herkes için güzel geçsin.”

Tahir Kul:

“Bu sene satışlar çok iyi. Özellikle 3-4 gündür bayağı yoğun geçti. Yılbaşına özel kampanyalar ve promosyonlu ürünler hazırladık. Vatandaşların ilgisini çekti ve çok güzel satış yapıyoruz. Aralık ayı, yeni yıl nedeniyle hareketli geçti. Herkese mutlu seneler diliyoruz.”

Gizem Aytürü:

“Satışlarımız gayet güzel gidiyor. Yoğun bir hafta geçirdik. Müşteriler için çeşitli kampanyalar yaptık. Yeni yıl için herkese mutluluk, sağlık ve huzur diliyorum.”

Selim Murat:

“Geçen yıla göre satışlar 2 kat arttı. Özellikle son hafta bu yoğunluğu daha da fark ettik. Müşteriler mutlu, esnaf mutlu. Yeni yıl için umutluyuz.”

Tevhide Çakıcı:

“Satışlar iyi gidiyor. Yeni yıl gelirken kendini hissettirmeye başladı. Tüm yılın bu şekilde geçmesini ve herkese mutlu yıllar dileriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108