banner6

Yağmur suları bahçe duvarını 4'üncü kez yıktı

banner37

Kumyalı’da sakin Safer Talat Yalkut, yağmur suyundan defalardır bahçe duvarının yıkılmasına tepki gösterdi ve belediyeden, bu konuda kalıcı çözüm istedi.

Yağmur suları bahçe duvarını 4'üncü kez yıktı
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Kumyalı köyünde, şiddetli yağışlar nedeniyle dağdan gelen su, bir vatandaşın evinin bahçe duvarını yıktı. Aynı vatandaşın geçmişte de 3 kez yağmur suları yüzünden bahçe duvarı yıkılmıştı.

Dördüncü kez aynı faciayı yaşayan Kumyalı’da sakin Safer Talat Yalkut, yaşadıklarından belediyeyi sorumlu tuttu.

“Evimin bahçe duvarı geçen yıl ve bu yıl yağan yağmurlardan dolayı, dağdan gelen su nedeniyle 4 kez yıkıldı” diyen ev sahibi Safer Talat Yalkut, çareyi, evinin bahçe duvarının güney ve kuzey kısmına delikler açmada buldu.

Ancak yine de aynı felaketin yaşanabileceğinden endişe eden Yalkut, belediyenin bu soruna kalıcı çözüm bulmasını istedi.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli de sorunun farkında olduğunu ancak yapılacak işin kalıcı olması gerektiğini söyledi.

Sarıçizmeli, şunları kaydetti:

“Aynı sorun birçok evde de var. Köyün üst başından kanalizasyon gelmezse bu iş çözülmez. Köyün üst başından kanalizasyon yapılması gerekiyor ki yokuştan gelen suyu tahliye edebilsin. Bu da adam akıllı proje ister. Bunun için de kaynak bulmamız gerekiyor. Oraya duvar yapmak çözüm değil. İleride daha büyük sorunlar çıkar. Aynı sorun Çayırova köyünde de vardı. Çayırova’yı projelendirdik. Burada da çalışarak kaynağını bulup projelendireceğiz ve bir defada onu da halledeceğiz. Göstermelik iş yapmıyorum”.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 08:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104