Yağmurlu havaya aldırmadılar

banner37

İskele Kadınlar Derneği'nin 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında düzenlediği “Kadın emeği” isimli etkinlik, yağmurlu havaya rağmen yoğun ilgi gördü

banner87
Yağmurlu havaya aldırmadılar
banner90
banner8

Ayşe BULUT

İskele Kadınlar Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında “Kadın emeği” adı altında etkinlik düzenledi.

Etkinlik "Kadının ürettikleri sandıklardan stantlara taşınıyor" ve "Kadın her yerde üreten, gel sen de destek ver" sloganıyla İskele Belediyesi Anavatan Parkı içerisinde gerçekleştirildi.

Kadınlar kendileri için kurulan stantlarda ürettiklerini satma imkanı buldu. Yağmurlu havaya rağmen etkinliğe yoğun katılım oldu.

Stantlarda satılan börek, çörek, zeytinli, hellimli, köy ekmeği, macun, harnup pekmezi, zeytinyağı gibi ürünler büyük ilgi gördü.

Kadınları kutladılar

Ombudsman Emine Dizdarlı, Doğu Akdeniz Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi Başkanı Süheyla Üçışık Erbilen ve İSKAD Başkanı Sümer Musalar etkinlik öncesinde birer konuşma yaptı.

Musalar, tacizlerin, kadın cinayetlerinin ve tecavüzlerin olmadığı bir dünyada yaşamak istediklerini vurgulayarak, kadının isterse her işi başarabileceğini kaydetti.

Üçışık Erbilen de kadınların üretmesinin önemine değinerek, kadının emeğinin daha fazla görünür kılınması gerektiğini belirtti.

Dizdarlı ise, kadınların evden dışarı çıkıp ne yapabileceklerini gösterdikleri için etkinliği düzenleyen kadınları kutladı ve kadınların her alanda daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75