Yakalanınca, diğerlerini de ihbar etti

banner37

Polisin şüphelenerek üst araması yapığı ve tasarrufunda 155 gram uyuşturucu bulunan Mehmet Dikmen, yarım saat önce Hasan Boncuk ile Şengül Akburç’a da 100 gram uyuşturucu verdiğini itiraf etti

Yakalanınca, diğerlerini de ihbar etti
banner90
banner99

2 KİŞİYE UYUŞTURUCU MADDE VERDİ… Lefkoşa’da Çağlayan bölgesinde yakalanan Mehmet Dikmen’in itirafının üzerine Hasan Boncuk ile Şengül Akburç da Gazimağusa da tespit edildi. Boncuk’un tasarrufunda herhangi bir şey bulunamazken, Şengül Akburç’un evinde ise sadece sarma sigara içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan az bir miktar madde bulundu. Polis, 3 zanlıyı da dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkararak haklarında 3 gün tutukluluk emri aldı.

Ahmet UÇAR


Mehmet Dikmen, Hasan Boncuk ve Şengül Akburç, kanunsuz uyuşturucu madde bulundurma ve verme suçları gerekçesiyle tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre Zanlı Mehmet Dikmen’in şüpheli tavırlar sergilemesi üzerine üstü arandı. Yapılan arama sonucunda zanlının üzerinde 155 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunurken, zanlı yakalanmadan yarım saat önce Hasan Boncuk ve Şengül Akburç’a da 100 gram ağırlığında uyuşturucu madde verdiğini söyledi.


Mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesinde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görev yapan Polis Memuru Serkan Sakallı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Sakallı, zanlılar Mehmet Dikmen, Hasan Boncuk ve Şengül Akburç’un “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve verme” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.


banner134
Sakallı, Lefkoşa’da, Çağlayan bölgesinde Şehit Albay Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde 21 Ağustos 2020 tarihinde ve saat 17.00 raddelerinde zanlı Mehmet Dikmen’in şüpheli tavırlar sergilemesi üzerine üstünün arandığını kaydederek, yapılan arama sonucunda zanlının üzerinde ve taşıdığı Gratis yazan renkli alışveriş çantasının içerisinde pembe naylona sarılmış yaklaşık 150 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını dile getirdi.


Zanlının giymekte olduğu kot pantolonun sol arka cebinde de mavi renk naylona sarılı yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ifade eden Sakallı, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını bildirdi.


Sakallı, zanlının gönüllü ifadesinde yakalanmadan yarım saat önce zanlılar Hasan Boncuk ve Şengül Akburç’a 100 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde verdiğini itiraf ettiğine işaret ederek, söz konusu zanlıların Gazimağusa polis ekipleri tarafından tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığına vurgu yaptı.


Zanlıların ikametgahlarının arandığını dile getiren Sakallı, zanlı Hasan Boncuk’un evinde herhangi bir bulguya rastlanmadığına dikkat çekerken, zanlı Şengül Akburç’un evinde ise 1 adet sarılı halde uyuşturucu maddenin bulunduğunu kaydetti.


Sakallı, zanlılar Mehmet Dikmen ve Hasan Boncuk’un gönüllü ifade verdiğini söyleyerek, zanlı Şengül Akburç’un ise gönüllü ifade vermediğini belirtti.


Sakallı, verilen ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, emare olarak alınan maddelerin türünün araştırılacağını ve başka şahıs ile emarelerin aranmakta olduğunu dile getirerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75