banner6

Yakıp, koşarak kaçtılar

banner37

Serhan Çakır’ın lüks aracının kundaklanması olayı ile ilgili Sürmeli Akbulut, Muhammed Akbulut, Mustafa Akbulut ve Sertap Batak isimli dört kişiyi tutuklayan polis, elde ettiği kamera görüntülerinden bahsetti

Yakıp, koşarak kaçtılar
banner151 banner143

Emine UYSAL

Kızılbaş bölgesinde 5 Şubat’ta Serhan Çakır’a ait Range Rover marka JB 001 plakalı aracın üzerine kasten yanıcı madde dökülüp, tamamen yakılmasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı.

“Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan Sürmeli Akbulut, Muhammed Akbulut, Mustafa Akbulut ve Sertap Batak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ömer Daşgın’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Daşgın, 5 Şubat’ta Kızılbaş bölgesinde Başak Sokak’ta Serhan Çakır’a ait Range Rover marka JB 001 plakalı aracın üzerine kasten yanıcı madde dökülüp, hasara uğratıldığını belirtti.

Polis memuru Ömer Daşgın, mesele ile ilgili olarak çevrede bulunan birçok kamera görüntülerinden yapılan incelemede EG 786 plakalı aracın olay mahallinden geçtiği sırada durduğunu, içerisinden inen 2 şahsın ellerinde bulunan bidon içerisindeki yanıcı maddeyi araç üzerine döküp yaktıktan sonra koşarak kaçtıklarının tespit edildiğini aktardı.

Daşgın, EG 786 plakalı araç ile ilgili yapılan tahkikatta aracın zanlı Sürmeli Akbulut’un adına kayıtlı olmadığı ancak zanlının konu aracı satın aldığının tespit edildiğini belirtti.

Daşgın, 06.02.2018 tarihinde zanlı Sürmeli Akbulut’un Çamlıbel’deki ikametgahında EG 786 plakalı araç ile tespit edilip mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan oğulları Muhammed Akbulut ve Mustafa Akbulut’un mahkeme emri gereği tutuklandıklarını kaydetti.

Daşgın, yapılan soruşturmada olay gecesi zanlı Sürmeli Akbulut ile zanlı Sertap Batak’ın köy kahvehanesinde buluşup araç ile ayrıldıklarının belirlendiğine vurgu yaptı.

Mesele ile ilgili yapılan soruşturma esnasında zanlı Sürmeli Akbulut’un suçunu itiraf edip gönüllü bir ifade verdiğini kaydeden Daşgın, ayrıca zanlıların üzerinden alınan emare kıyafetlerin, kamera kayıtlarının ve telefon görüşmelerinin incelenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Zanlı Sürmeli Akbulut’un ifadesinde belirttiği bir şahsın arandığına vurgu yaparak, tahkikatın yeni başladığını belirten Daşgın, tahkikatın salimen yürütülmesi için 4 zanlının da 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan Mustafa Akbulut, “Olayla ilgili hiçbir ilgim yok” dedi.

Polis memuru Ömer Daşgın, sadece zanlı Sürmeli Akbulut’un kamerada net göründüğüne vurgu yaptı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, suçun ciddiyetine vurgu yaparak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 08:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104