banner6

Yakıt geldi ama talebe yetmedi

banner37

Günlerdir yaşanan akaryakıt krizi, yakıt gemisinin gelmesiyle “çözüldü” dedik ancak bu kez de, fiyatın artacağı ve yine yakıt bulamayacağı endişesine kapılan vatandaşların, istasyonlara akın etmesiyle başka bir kaos yaşandı

Yakıt geldi ama  talebe yetmedi
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Ülkemizde günlerdir süren akaryakıt krizi, her gün farklı bir boyut kazanıyor.

Yakıt gemisi geldi, istasyonlara dağıtılmaya başlandı ancak talep çok olunca yetersiz kaldı.

Hem akaryakıtın pahalı olacağı hem de akaryakıt bulamama endişesine kapılan vatandaşlar, akaryakıt istasyonlarında araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturdu.

Araçlarının akaryakıt depolarını dolduranların yanı sıra bidonlara ve damacanalara yakıt dolduran kişiler olduğu da görüldü.

“Dağıtım devam ediyor, sıkıntı olmayacak”

Kıbrıs Türk Petrolleri (K-Pet) Genel Müdürü Malik İşimtekin, KIBRIS’a konuşarak akaryakıtın geldiğini ve istasyonlara tankerlerle dağıtımın başladığını anlatarak, dün öğle saatlerine kadar 600 ton 95ktan benzin, 600 ton da dizel (mazot) verildiğini söyledi.

Akaryakıtın eksilmeyeceğini kaydeden İşimtekin, dağıtımın yapılmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Benzinciler Birliği Başkanı Levent Çağdal, benzin istasyonlarına ikmallerin dün yapıldığını belirterek, ikmallerin sürdüğünü, tüm istasyonlarda benzin ve mazotun olacağını söyledi.

Hatırlanacağı üzere Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, cuma günü yaptığı açıklamada, ülkedeki yakıt sıkıntısının giderildiğini Alpet’in yakıt gemisinin adaya geldiğini ve tedarikin tamamlandığını, K-Pet’in gemisinin de cuma günü ülkeye varacağını bildirmişti.

Art arda gemi varışlarının planlandığını da söyleyen Bakan Atun, her iki şirketten de önümüzdeki haftaya denk gelecek şekilde ikişer geminin daha gelişinin planlanmasını istediklerini ve bunun teyidini aldıklarını ifade etmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104