banner6

Yakıt gemisi ülkeye ulaştı

banner37

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, K-PET’in yakıt tedarikinde yaşadığı sıkıntı nedeniyle ülkede eksilen 95 oktan ve 98 oktan benzin sorununun sona erdiğini açıkladı:

Yakıt gemisi ülkeye ulaştı
banner99

Özel Haber - Cemre CEMALİ

“İKİ GEMİ DAHA GELİYOR”… Ekonomi ve Enerji Bakanı Amcaoğlu, K-PET’in yakıt tedarikinde sıkıntı yaşadığı süreçte vatandaşların Alpet’ten yakıt alabildiğini söyleyerek bu süreç içerisinde Alpet’in de K-PET’e 350 bin litreye yakın yakıt verdiğini belirtti. Amcaoğlu, “dün bir gemi geldi, arkasından iki gemi daha gelecek” diyerek yakıt sıkıntısı yaşanmayacağını vurguladı.

“6 BİN 500 TON YAKIT GELDİ”... K-PET Direktörü Malik İşimtekin, dün sabah 6 bin 500 tonluk yakıt gemisinin ülkeye geldiğini ve tahliyesinin başladığını ifade ederek böylelikle bugün sabaha karşı bayilere yakıt vermeye başlanacağını açıkladı. İşimtekin, iki geminin de yolda olduğunu belirterek “Pazar gecesi 4 bin 500 tonluk gemi gelecek, 12 saat arayla da 3 bin 500 tonluk bir gemi daha gelecek” dedi.

   Ülkedeki akaryakıt eksikliği nedeniyle yaşanan sorun sona erdi. Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ile K-PET Direktörü Malik İşimtekin, yakıt yüklü bir geminin dün ülkeye ulaştığını, bugün itibarıyla bayilere yakıt verileceğini açıkladı, iki geminin de yolda olduğu bilgisini paylaştı.

   Ülkemizde akaryakıt ithali yapan iki şirketten biri olan Kıbrıs Türk Petrolleri (K-PET) yakıt tedarikinde sorun yaşadığı için bazı K-PET bayilerinde 95 oktan ve 98 oktan yakıt tükenmişti.

   KIBRIS’a konuşan Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, K-PET’tin yakıt tedarikinde sıkıntı yaşadığı süreçte vatandaşların Alpet’ten yakıt alabildiğini belirterek dün bir geminin geldiğini, arkasından iki geminin daha geleceğini açıkladı.

   K-PET Direktörü Malik İşimtekin, 6 bin 500 tonluk yakıt gemisinin dün geldiğini ve tahliyesine başlandığını, bugün sabaha karşı da bayilere yakıt verilmeye başlanacağını söyleyerek “iki gemi daha yolda, pazar gece 4 bin 500 tonluk gemi gelecek, 12 saat arayla da 3 bin 500 tonluk bir gemi daha gelecek” açıklaması yaptı.

Amcaoğlu: Yakıt sıkıntısı yaşanmayacak

   Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, geçtiğimiz günlerde K-PET’in tedarik zincirinde yaşadığı sıkıntılardan dolayı istasyonlarına yakıt veremediğini ifade ederek K-PET’in yakıt tedarikinde sıkıntı yaşadığı süreçte vatandaşların Alpet’ten yakıt alabildiğini belirtti.

   Amcaoğlu, bu süreç içerisinde Alpet’in de K-PET’e 350 bin litreye yakın yakıt verdiğini söyleyerek  “dün bir gemi geldi, arkasından iki gemi daha gelecek yakıt sıkıntısı yaşanmayacak” dedi.

İşimtekin: Bugün bayilere yakıt vermeye başlanıyor

   K-PET Direktörü Malik İşimtekin, dün sabah 6 bin 500 tonluk yakıt gemisinin ülkeye geldiğini ve tahliyesinin başladığını ifade ederek böylelikle bugün sabaha karşı bayilere yakıt vermeye başlanacağını söyledi.

   İki geminin de yolda olduğunu belirten İşimtekin, “Pazar gece 4 bin 500 tonluk gemi gelecek, 12 saat arayla da 3 bin 500 tonluk gemi gelecek” dedi.

   İşimtekin, kalite açısından her zaman Türkiye Petrol Rafinerileri’ni (TÜPRAŞ) tercih ettiklerini söyleyerek, İzmit’ten yola çıkan yakıt gemilerinin 4 gün aradan sonra ülkeye ulaştığını belirtti.

   Bugün doluma girecek bir gemileri de olduğunu söyleyen İşimtekin, dolumun bir gün süreceğini dört gün de yolu olduğunu böylelikle beş gün sonra o geminin de geleceğini kaydetti.

   İşimtekin, “bunun akabinde doluma girecek bir gemimiz daha olacak. Ege’de 2 gün daha fırtına var sonrasında hava şartları da normalleşiyor” diyerek bu sayede ikmallerin daha hızlı olacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2023, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104