banner6

Yalınkaya: Buna sebep olanlar utansın!

banner37

BES, Yenierenköy Belediyesi’nin kapısına kilit vurdu. Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Mustafa Yalınkaya, belediye binası önünde yaptığı açıklamada, yaşananlardan, sebep olanların utanması gerektiğini söyledi. Açıklama şöyle:

Yalınkaya: Buna sebep olanlar utansın!
banner99

Değerli halkımız, sendika ve Yeni Erenköy Belediyesi çalışanları olarak konunun bu noktaya gelinmesini istemezdik. O nedenle öncelikle bölge halkından özür dileriz. Çünkü bu andan itibaren elimizde olmayan ve bizden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı kendilerine hizmet veremeyeceğiz.

Bugün gelinen aşamanın tek sorumlusu çözüm üretme iradesini ortaya koyamayan basiretsiz hükümetlerdir. Ülkemizde bulunan 28 belediyemizin tümü de büyük zorluklarla mücadele etmektir. Yalnız bunların içerisinde Yeni Erenköy Belediyesi’nin eşi benzeri bulunmamaktadır. Şu anda bu belediyemizin durumu çok kötüdür. Devletten aldığı katkı ve kendisinin elde ettiği gelirlerle, çalışanlarına 3 ayda bir maaş ödeyecek durumu dahi yoktur. Hükümet edenlerin bu konuda çok ciddi, hızlı ve radikal adımlar atması gerekmektir.

Değerli basın mensupları, Belediye Emekçileri Sendikası olarak gerek Yeni Erenköy Belediyesi’nde, gerekse de bundan önce sorun yaşadığımız diğer belediyelerimizde hep yapıcı ve duyarlı bir duruş ortaya koymuşuzdur. Bu süreçte de aynı duruşu sergilememize ve çok önemli bir sabır göstermemize rağmen ne yazık ki verilen sözler yerine getirilmemiştir.

Çalışanlar şu anda 4 aydır evlerine maaş götüremiyorlar. 2 yıldır devam eden bu süreçte sendika olarak hükümet ile protokol imzaladık. Çalışanlar maaşlarından fedakarlık gösterdi ancak bizlerin ortaya koyduğu iradeyi ne yazık ki merkezi hükümet yetkilileri gösteremedi.

Bu noktadan sonra artık siyasilere karşı en ufak bir güvenimiz kalmamıştır. Biz karşımızdakileri, “O bakanlık”, “Bu bakanlık” diye ayırmıyoruz ve direkt olarak Başbakan Hüseyin Özgürgün’e, “Seçim zamanı bu köye gelip ne gibi yalan vaatlerde bulunacaksınız” diye soruyoruz. Daha önceki açıklamalarımızda da söylediğimiz gibi bizim artık “Cek-cak”larla işimiz yok.

Bazı siyasiler hiç yüzleri kızarmadan buraya gelip kahve köşelerinde “İşçi durduracağız” diyorlar. Hade durdurun da görelim! Siyasiler bu konuya çözüm üretmek zorundadırlar. Şu bilinmelidir ki kesin çözüm bulunmadan bu kapının kilidi açılmayacaktır. Gitsinler ve derhal çözüm bulup yürürlüğe koysunlar.

Bu belediyenin kapısına bugün itibari ile kilit vurmuş durumdayız. Bazıları çıkıp, “Yasalara aykırı diyebilir”. Biz de onlara, “4 aydır emekçilerin maaşlarını ödememek de Anayasal bir suçtur” diyoruz.

Değerli halkımız, bu ülkenin tarihinde bir ilk yapıyoruz ve çalışanlar olarak devlete bağlı bir kurumun kapısına kilit vuruyoruz. Buna sebep olanlar utansın.

Belediye Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu Adına;

Başkan

Mustafa Yalınkaya

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104