Yalvarırız önlem alın, başka canlar gitmesin

banner37

Gazimağusalı taksiciler, Turunçlu-Ulukışla arasındaki feci kazada, eşiyle birlikte yaşamını yitiren taksici Yahya Amasyalı’nın çalıştığı durak önünde toplandı, hükümete çağrı yaptı:

banner87
Yalvarırız önlem alın, başka canlar gitmesin
banner90
banner8

“YOLLARI AYDINLATIN, BARİYER YAPIN”… Mağusa Taksiciler Birliği Başkanı Muhammet Biberoğlu, “Siyasilere, milletvekillerine, hükümet edenlere sesleniyoruz. Yolları yapın, aydınlatın. Orta refüjlere bariyer yerleştirin. Önemsizlikten arkadaşımız ve eşi öldü, yarın bir başkası ölecek, ölmesin. Artık son olsun. Yalvarıyoruz. Sesimizi duyun” dedi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusalı taksiciler, Turunçlu-Ulukışla arasındaki feci kazada eşiyle birlikte yaşamını yitiren 42 yaşındaki taksici Yahya Amasyalı’nın çalıştığı Sakarya Bölgesi’ndeki Göçmen Taksi Durağı önünde toplanarak, hükümete yolları güvenli hale getirmesi için çağrı yaptı.

Taksiciler adına konuşan Mağusa Taksiciler Birliği Başkanı Muhammet Biberoğlu, “Yalvarırız önlem alın, başka canlar gitmesin” dedi ve bir an evvel tedbir alınmaması halinde eylem yapacaklarını duyurdu.

İlgili bakanlığa siyah çelenk koyup, sert eylemler yapacaklarını açıklayan başkan, önlem için adım atılana dek, pes etmeyeceklerini açıkladı.

Başkan Muhammet Biberoğlu, “Siyasilere, milletvekillerine, hükümet edenlere sesleniyoruz. Sesimizi duyun, önlem alın. Yolları yapın. Yolları aydınlatın. Orta refüjlere bariyer yapın. Önemsizlikten arkadaşımız ve eşi öldü, yarın bir başkası ölecek, ölmesin. Artık son olsun. Yalvarıyoruz. Sesimizi duyun” dedi.

banner134
“Tüm taksiciler yasta”

Biberoğlu, şöyle devam etti:

“Ciğerimiz yanıyor! Tüm taksiciler yasta. Meslektaşımızı, meslektaşımızın eşini kaybettik. Karşı şeride geçen genç de yaşamını yitirdi. Feci kazada ağır yaralanıp, hastanede tedavi gören çocuklarının durumu ise ağır. İyi haber gelmesi için dua ediyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

KKTC’de gidişat hiç iyi değil. Yollarda, Allah’a emanet, canımız avcumuzda seyrediyoruz. Trafikte dikkatli olsak da, orta refüjlerde bariyer ve aydınlatma olmadığı için, dikkatsizlik ve sürat sonucu şerit ihlali yapan araç sürücülerinin hataları, başkalarını canından ediyor.

Arkadaşımız aracıyla şeridinde seyrediyordu. Karşı şeritten gelen araç orta refüjden uçarak geldi ve yüz yüze çarpıştılar. Kaza sonucu 3 ölüm, 2 ağır yaralı var.

Yollar çok tehlikeli. Orta refüjlerde bariyer yok. Kavşaklar aydınlık değil. Yağmurlu havalarda yollar hiç görünmüyor. Kedigözü aydınlatma yok, can güvenliğimiz yok. Yolları ezberledik, kendi kendimizi koruyor, gün boyu canımız avcumuzda seyrediyoruz. Allah’a emanet, canımız avcumuzda ilerliyoruz. Vergimi çatır çatır alıyorsalar, yolları da çatır çatır yapacaklar. Başka yolu yok. Yarın bir başkasının ölmeyeceği ne malum? Önlem şart. Önlem alınmazsa siyah çelenk bırakıp sert eylemler yapacağız.

Bu durumun peşini bırakmayacağız, gereken ne ise yapacağız. Küçücük adada orta refüjlere bir bariyer koyamadınız. Yazık, çok yazık.”

Eylem sonrası, taksiciler, sessizce, konvoy halinde, Dörtyol Camii’ndeki cenaze törenine katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75