Yangın tüpleri mercek altına alındı

banner37

Lefkoşa Trafik Şubesi ekibi, yasa gereği 2023 kg ağırlıktaki kamyon, otobüs ve benzer araçlarda bulundurulması zorunlu olan “Yangın Söndürme Tüpü” kontrolü yaptı

Yangın tüpleri mercek altına alındı
banner90
banner99

Mehmet KARA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi ekibi, Başkent’in çeşitli noktalarında trafik operasyonu gerçekleştirdi.

Polis ekibi, yasa gereği 2023 kg ağırlığındaki kamyon, otobüs ve benzer araçlarda bulundurulması zorunlu olan “yangın söndürme tüpü” kontrolü yaptı. Denetimlerde kimi sürücü, yangın söndürme tüpünü bulunduğu yerden çıkarmakta zorluk yaşarken, kimi sürücü ise yangın söndürme tüpünün varlığından bile habersizdi.

Bu arada, salon araçlarda yangın söndürme tüpü bulundurmak zorunlu olmamasına rağmen araçların birçoğunda yangın tüpünün olduğu gözlemlendi.

banner134
Polis, sürücüleri sık sık uyardı

Denetimlerde ayrıca araç camlarına film çektiren sürücülerin yanı sıra, yüksek ses çıkaran egzozlara sahip araçlarda kontrol edildi.

Polis; sürücüleri trafik kuralları, hız, emniyet kemeri, alkol, ışık ihlalleri kuralları hakkında bilgilendirme yaptı, kurallara uymaları konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Yangın tüpü önemli

Öte yandan polis ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerin önemli olduğunu kaydeden vatandaşlar, “Yangın tüpünün araçlarda bulundurulması hayati önem taşıyor. Yangın söndürme tüpü, kamyon, otobüs ve benzer araçlarda zorunlu ancak salon araçlarda da zorunlu hale getirilmeli. Yangın tüplerinin araçlarda çıkacak olası bir yangının en az zararla atlatılmasında önemi büyüktür” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75