banner6

Yangından mal kaçırır gibi seçim yapıyoruz

banner37

DP Genel Sekreteri Afet Özcafer, “ilk kez, bu kadar çok siyasi partiyle bir seçime gidiyoruz. Umarım sonucu da hayırlı olur” dedi ve seçim tarihini eleştirdi:

Yangından mal kaçırır gibi seçim yapıyoruz
banner151

Ahmet VAMIK

Demokrat Parti’de (DP) aday adayı başvuruları halen devam ediyor. KIBRIS Gazetesi’ne konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DP Genel Sekreteri Afet Özcafer, 7 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan Erken Genel Seçim için aday adayı başvurularının halen devam ettiğini kaydetti.

Başvuruların 16 Kasım Perşembe günü sona ereceğini ifade eden Özcafer, başvuruların yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle başvuru süresini uzattıklarını belirtti.

Başvuru sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile görüşerek ön seçim gününü belirleyeceklerini dile getiren Özcafer, belirlenecek günde parti üyelerinin aday adayları arasında seçim yaparak milletvekili adaylarını belirleyeceklerini ifade etti.

Ellinin üzerinde aday adayı başvurusu olduğunu ve kadın kotası sayısında da bir sorun yaşamadıklarını vurgulayan Afet Özcafer, “ilk kez, yangından mal kaçırır şekilde ve bu kadar çok siyasi partiyle bir seçime gidiyoruz. Umarım sonucu da hayırlı olur” şeklinde yorumda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 09:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110