banner6

Yanlış kişiyi mi dövdüler?

banner37

Nardım Akram Hassan isimli üniversite öğrencisinin geçtiğimiz gün Gönyeli’de otomobiline bindiği sırada önü kesilerek feci şekilde dövülmesiyle ilgili 9 kişi tutuklandı

Yanlış kişiyi mi dövdüler?
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de geçtiğimiz gün saat 18.20’de otomobiline bindiği sırada önü kesilen ve 10-15 kişi tarafından feci şekilde dövülen 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Nardın Akram Hassan’ı dövdüğüne inanılan 9 kişi tutuklandı.

Saldırganların Nardın Akram Hassan’ı, 2 Ekim’de Dereboyu olarak bilinen caddede meydana gelen bir başka kavga olayıyla ilgili dövdükleri anlaşıldı, ancak polis Hassan’ın o kavgaya karıştığına dair henüz bir bulguya rastlamadı.

Polis, Nardın Akram Hassan’ın, önceki kavgaya karışan bir kişinin aracının plakasıyla, müştekinin araç plakasının benzerliği olduğuna inanıyor.

“Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzkar Alet Taşımak”, “Kanunsuz Topluluk” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Abdurrahman Kaylak, Ömer Gezer, Ziya Can Boylu, Ramazan Kızıltoprak, Nurullah Uslu, Ali Erişik, Caner Kurumuş, Umut Büyükaslan ve Adil Uslu dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, 03.10.2018 tarihinde 18.20 raddelerinde Şirinler Sokak Gönyeli adresinde, Lefkoşa’da sakin Nardın Akram Hassan’ın kanunsuz olarak toplanan kimliği meçhul yaklaşık 20 kişi tarafından henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurmuş oldukları demir cop ile saldırdıklarını anlattı.

Karagil, saldırganların, müştekinin sağ eline bir kaç kez vurmak suretiyle sağ elinin kırılmasına sebebiyet vererek, vahim zarara uğrattıklarını, elleri ve ayakları ile adı edilenin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle de ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Karagil, zanlının boynunda takılmış olan 22 ayar altın zincir kolyeyi çekmek suretiyle kopmasına ve ayakları ile SUL 229478 plakalı aracın sağ ön kapısına vurmak suretiyle kasti kasara uğrattıklarını belirtti.

Kamera kayıtları incelendi, zanlılar tutuklandı

Polis memuru Aygün Karagil, yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, kamera kayıtlarında görülen 9 zanlının tutuklandığını söyledi.

Karagil, “Mesele ile ilgili olarak henüz aranmakta olan 8 kadar kişi ve olay sırasında kullanmış oldukları tecavüzi aletler bulunmaktadır. Bu aşamada aranmakta olan zanlılara ve emarelere müdahale etmelerini önleyerek soruşturmamızın salimen yürütülebilmesi için tüm zanlıların polis nezaretinde üç gün süre ile tutuklu kalmalarını talep ederim” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 9 zanlının da üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 09:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110