Yanmasını mı bekliyorsunuz? Temizleyin!

banner37

Lefkoşa’da Marmara bölgesindeki bir anaokulun arka kısmında, trafo binasının da yer aldığı boş alanı kuru otlar bürüdü. Bölgede, karton ve tahta paletlerin yanı sıra her türlü çöp de olası bir yangına davetiye çıkarıyor

Yanmasını mı bekliyorsunuz? Temizleyin!
banner8

Ahmet UÇAR

Kavurucu sıcakların ve yangın riskinin çok yüksek olduğu şu günlerde, başkent Lefkoşa’da, Marmara bölgesindeki bir trafo merkezinin etrafı kuru otlarla ve çöplerle dolu.

banner134

Olası bir kıvılcım çıkması halinde barut fıçısına dönmesi muhtemel olan alandaki trafo merkezinin yanması halinde ise büyük bir felaketin yaşanmasından endişe ediliyor.

Bu tehlikeli alan, Lefkoşa’da, Marmara bölgesindeki bir anaokulunun arka kısmında yer alıyor.

 Boş alanda her yeri kaplayan kuru otlar, yangına davetiye çıkarıyor.

Trafo binasının çevresinin de otlar ve ağaçlarla çevrili olması, özellikle bölgedeki vatandaşların endişe duymasına yol açıyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, “Burası tam okulun arka tarafı. Hava sıcaklıkları nedeniyle zaten her gün birçok yerde yangın meydana geliyor. Buradaki trafonun etrafını otlar, çöpler sarmış durumda. Eğer buna el atılmazsa burada da yangın çıkacak. Böyle bir yangında zarar büyük olur. O zaman bunun hesabını kim verecek? Lütfen bir olay yaşanmadan belediyemiz bu duruma el atsın” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88