banner6

Yaptıklarımızı başarı addediyorum

banner37

Yaptıklarımızı başarı addediyorum
banner151 banner143

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Kıbrıs tv ekranlarında yayınlanan Halil Esandağlı’nın  hazırlayıp sunduğu Her Şey Masada programına konuk oldu. Sadece ülkemizde değil dünyada da Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev yapan bir kadın bakana az rastlandığını ifade eden Canaltay, KKTC tarihinde de bu mevkideki ilk kadın bakan olduğunu kaydetti.

Göreve geldiği günden beri çalışmalarını başarı olarak addettiğini dile getiren Canaltay, bunun ekip çalışması olduğunu ve tek başına hareket etmediğini söyledi.

Bakanlığın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Canaltay, pandemi döneminde hiçbir ek bütçe almadan, Türkiye Cumhuriyeti’nin de desteğiyle  322 kilometrelik yol çalışmalarına başlandığını dile getirdi. Canaltay, “Yılalrdır kamulaştırılmayı bekleyen ve çözülemeyen yolların problemini çözdük” ifadelerine yer verdi.

Göreve atandığı günden beri ülkede mevcut olan eksikliklerin düzeltilmesi adına büyük emek harcadıklarını ifade eden Canaltay, aldığı en büyük tepkilerden bir tanesinin de “Aman sen mü düzelteceksin? Sen mi kurtaracaksın” şeklinde yaşandığını anlattı.

Bakan Canaltay, özellikle ana yollarda yaşanan sorunlar konusunda çok katı olduklarını ifade eden Canaltay;  Yollar, ana yollara çıkışlar can güvenliği konusunda çok önemli. Uğraştığımız bir çok konu var. Ama bunları düzeltmek için çok uğraşıyoruz. Servis yolları konusunda çok katı davranıyoruz. Bunun oy hesabı yok. Bazı şeyleri toparlayarak gidiyoruz. Yola devam.” Dedi.

Posta hizmetleri konusunda da yaptıkları çalışmaları anlatan Canaltay “Ülkede bir çok posta şubemiz var ancak posta konusunda ülkemiz adına istenilen noktada değiliz” şeklinde konuştu. Bakan Canaltay, bu sorunların en başında personel eksikliği olduğunu dile getirerek, Posta Dairesi’nin durumunun içler acısı halde olduğunu söyledi. Canaltay, posta dağıtımı konusunda da büyük sorunlar yaşandığını ifade ederek, göreve geldiği dönemlerde özelleştirme konusunu gündeme getirdiğini ancak güvenlik açısından özelleştirilmenin olumlu karşılanmadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 18:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104