Yara bere içinde mahkemeye çıktılar

banner37

Haspolat’ta önceki gün üniversite öğrencileri arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavgayla ilgili iki kişi tutuklandı, üç kişi ise aranıyor. Olayda bıçaklanarak yararlanan iki kişinin ise hastanedeki tedavisi sürüyor.

Yara bere içinde mahkemeye çıktılar
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Haspolat'ta önceki gece kız meselesi yüzünden çıkan kavga olayıyla ilgili polisin soruşturması sürüyor.

Bıçaklı saldırı olayıyla ilgili Chika Victor Ibeleme ile Walter Tejaiye Oloruntosin dün mahkemeye çıkarıldı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yara alan zanlıların, kıyafetlerindeki kan lekeleri de dikkat çekti.

Mahkeme avlusunda yargıç huzuruna çıkmayı bekleyen zanlılardan birinin ayağındaki yaranın kanaması, acı çekmesine neden oldu. Ayağı kan içinde kalan zanlıya, tutuklu bulunan diğer zanlı yardım etti.

3 kişi aranıyor

Bıçaklı saldırı olayıyla ilgili Chika Victor Ibeleme ile Walter Tejaiye Oloruntosin dün mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Olayla bağlantısı tespit edilen Japhet Bembg Shappero ve Shaiou Ogbeid ile ismi henüz belirlenemeyen bir kişi ise hâlâ aranıyor.

Yargıç Tacan Reynar huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Meryem Beşoğlu Özduran, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ercan Kunduracı’yı tanık olarak dinletti.

banner134
Kunduracı, 6 Ekim tarihinde saat 20.00 sıralarında, Haspolat'ta Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (UKÜ) ait umumi bir yerde olan apartmanlar önünde kız meselesi yüzünde çıkan tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğünü söyledi.

Kunduracı, kavga sırasında zanlı Chika Victor Ibeleme ve Walter Oloruntosin Tejaiye ve aranmakta olan Japhet Bembg Shappero ile Shaiou Ogbeid ile halen belirlenmeyen diğer şahsın bir taraf olup elleri ve ayakları ile vücutlarının muhtelif yerlerine vurmak suretiyle kavgada yer aldıklarını anlattı.

“Beysbol sopasıyla darp etti”

Polis Kunduracı, kavga sırasında zanlı Ibeleme'nin tasarrufunda bulundurduğu tecavüzkar alet olan beysbol sopasını sağa sola sallayarak karşı tarafta bulunan şahısları ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Kunduracı, zanlı Tejaiye'nin ise elinde tutmakta olduğu ağız uzunluğu 22 cm toplam uzunluğu 38 cm olan bıçakla diğer taraf olan Emmanuel Ojo ve Jeffrey Ojo Alajhi’yi ağır şekilde yaraladığını ve yaralıların şu an hastanedeki tedavilerinin ardından yoğun bakımda tutulduklarını söyledi.

3 gün tutuklu kalacaklar

Kunduracı, kavgaya karışan tüm şahısların vücutlarında derin kesici aletle oluşan yaralanmaların olduğunu belirterek, meseleyle alakalı ağır yaralama, kanunsuz bıçak taşıma, ciddi darp meseleleriyle ilgili tahkikatlarının devam ettiğini söyledi.

Kunduracı, zanlı Chika Victor Ibeleme tarafından olayda kullanılan beysbol sopasının henüz bulunamadığını ve aranmakta olduğunu belirtti.

Kunduracı, tahkikatın selametle yürütülmesi için olayla ilgili olarak aranan bulguların ve henüz tespit edilmeyen bir kişinin olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın yeni başladığını, tahkikatın selametle yürütülmesi için, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75