Yaralama zanlısı aylar sonra yakalandı

banner37

Kira borcunu ödemediği gerekçesi ile 2020’nin Aralık ayında Bekir Çiğdemoğlu’nun başına inşaat demiri vurarak yaralamaktan aranan M.Y.’nin izi, telefon dökümleri sayesinde bulundu

Yaralama zanlısı aylar sonra yakalandı
banner90
banner8

YALNIZ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR… M.Y.’yi tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, müştekinin, olay anında yanında zanlının yanında başka kişilerin de olduğunu söylediğini, ancak zanlının suçu tek başına işlediğini iddia ettiğini belirtti. Meseleyle ilgili soruşturmanın çok yönlü devam etmesini göz önünde bulunduran mahkeme M.Y.’nin aleyhine 3 günlük tutukluluk emri verdi.


Girne’de 19 Aralık 2020 tarihinde Özlem Öksüzoğlu’na olan kira borcunu ödemediği gerekçesiyle, Bekir Çiğdemoğlu’nun başına inşaat demiri ile vurarak yaraladığı suçlamasıyla aranan M.T.’nin izini süren polis, önceki gün telefon dökümlerinden yerini tespit ederek yakaladı.


M.T.’yi dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polisi, müştekinin olay anında zanlının yanında başka şahıslar da olduğunu söylediğini ancak zanlının suçu tek başına işlediği iddiasında bulunduğunu belirtti. Meseleyle ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam etmesini göz önünde bulunduran mahkeme, M.Y.’nin 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.


banner134
Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında olguları aktaran polis, zanlının “Yaralama”, “Ciddi darp” ve “Tecavüz-i alet taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirttikten sonra, zanlı M.Y.’nin 19 Aralık 2020 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Girne’de Özlem Öksüzoğlu’na kira borcunu ödemediği gerekçesi ile Girne’de sakin müşteki Bekir Çiğdemoğlu’nun başına inşaat demiri ile vurarak adı edileni yaraladığını kaydetti.


Zanlının önceki gün telefon dökümlerinden tespitedilip mahkeme emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek suçunu itiraf etiğini ve suçu yalnız başına işlediğini söylediğini ifade eden polis, ancak müşteki tarafından zanlının beraberinde başka kişilerin de olduğu beyanı olduğunu, bu yönde araştırmanın sürdüğünü belirtti.


Mesele ile ilgili olarak 6 kişiden ifade temin edildiğini, olayla bağlantısı olduğuna inanılan bir şahısın aranmakta olduğunu ve kimlik tespit çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan polis, bu bağlamda soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75