Yaralar sarılacak

banner37

Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Arapköy’e yaptığı ziyarette hükümet adına söz verdi:

Yaralar sarılacak
banner90
banner99

“ÇOCUKLAR BAHÇEYE ÇIKMASIN”… Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Arapköy’e yaptığı ziyarette, “Başka hiçbir şey söylemeden bir uyarıyı tekrar ediyorum, çünkü herkesin bunu duyması gerekir: Çocuklarını özellikle bu bölgede bahçeye veya benzeri yerlere bırakmasınlar ve bilmedikleri birtakım parçalar, cihazlar, cisimler söz konusu olursa, bunlara dokunmayıp hemen yetkilileri arasınlar” ifadelerini kullandı ve tehlikenin tam anlamıyla bertaraf edilmiş gibi davranılmaması gerektiği gerçeğine dikkat çekti.

Ali ÇATAL

Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, askeri mühimmat deposunda yaşanan patlama nedeniyle maddi hasar ve küçük çapta yaralanma olayları meydana gelen Arapköy’ü ziyaret etti; köy sakinleriyle sohbet etti.

“Sabaha kadar, yani patlama anından itibaren oradaydık. Öyle anlaşılıyor ki patlamayla birlikte civardaki köy ve yerleşim yerlerinin bahçelerine de bir şeyler düşmüş olabilir” ifadelerini kullanan Özersay, köy sınırları dahilindeki fişek dolum tesisini de sanayi bölgesine kaydıracaklarını açıkladı.

Özersay, “Başka hiçbir şey söylemeden bir uyarıyı tekrar ediyorum, çünkü herkesin bunu duyması gerekir: Çocuklarını özellikle bu bölgede bahçeye veya benzeri yerlere bırakmasınlar ve bilmedikleri birtakım parçalar, cihazlar, cisimler söz konusu olursa, bunlara dokunmayıp hemen yetkilileri arasınlar. En önemli husus, şu anda budur diye düşünüyorum” diyerek, yöre halkının bilinçli olduğunu ama alınması gereken bazı tedbirlerin de söz konusu olduğunu söyledi.

“Fişek doldurma tesisi burada olmamalı”

“Örneğin, burada, Arapköy’de, köyün içerisinde bir fişek doldurma tesisi vardı. İlk patlamadan sonra zaten haberimiz olmuştu. İlk tedbir alındı ama orta ve uzun vadede artık bunların, yerleşim yerlerinin dışına çıkarılması için de hükümet olarak yardımcı olmamız lazım” sözleriyle, bölge halkı için tehlike arz eden bir yapının söz konusu olduğunu belirten Özersay, sanayi bölgesi içerisinde böylesi tesislere arazi verilmesi konusunda da iş yeri sahiplerine yardımcı olacaklarının sözünü hükümet adına bu sözü verdi.

“Bütün yaralıların kaydı yok”

Bütün yaralıların kaydının olmadığını, yalnızca hastaneye gidenlerin kaydının tutulduğunu belirten Özersay, “Sağlık Bakanlığı’nın da bir açıklaması var. Panik anında evden çıkmaya çalışırken veya koşarken düşüp ayağını kıran var ve bunların da kaydı haliyle yok. Bu sayı, önümüzdeki dönemde netleşecektir diye düşünüyorum. Önemli olan da zaten sayıdan ziyade onlara müdahale etmek ve bu yaraları sarmak” sözleriyle, bölgede yaşanan maddi kaybın ve manevi yıkımın üzerine gidileceğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop