Yaralar sarılıyor

banner37

Limasol’da 55 kilometrekarelik alanı küle çeviren büyük yangının kontrol altına alınmasına rağmen yer yer alevlenmelerin devam ettiği, ancak ekiplerin havadan ve karadan soğutma çalışmasını sürdürdüğü bildirildi

Yaralar sarılıyor
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

DESTEK ÖDEMELERİ YARIN AÇIKLANACAK… Limasol’a bağlı Arakapas köyünde çıkan ve birçok köye yayılan büyük yangında soğutma çalışmaları devam ederken, yaralar da sarılmaya başlandı. Yangın nedeniyle boşaltılan 7 köye yönelik destek önlemlerinin yarın açıklanacağı belirtilirken, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis de felaketle sonuçlanan yangında mağdur olan herkesin zararının karşılanacağını ifade etti.

Limasol’a bağlı Arakapas köyünde başlayan ve 55 kilometrekarelik bir alanı küle çeviren büyük yangında soğutma çalışmaları devam ederken, yaralar da sarılmaya başlandı.

Rum haber kaynakları, cumartesi günü çıkan yangının önceki gün kontrol altına alınmasına rağmen yer yer alevlenmelerin devam ettiği, ancak ekiplerin havadan ve karadan soğutma çalışması yaptığını kaydetti.

Haber kaynaklarına göre soğutma çalışmalarının birkaç gün daha sürmesi bekleniyor.

banner134
Bu arada yangında evsiz kalan onlarca kişinin geçici olarak konaklama tesislerine gönderildiği ve hasar tespit çalışmalarının ardından zararlarının karşılanacağı bildirildi.  

Ayrıca yangında elektrik iletimini sağlayan çok sayıda aksamın zarar görmesi sonucunda 10 bölgenin elektriksiz kaldığı, ancak Rum Elektrik İdaresi’nin yaraları sarmaya başladığı kaydedildi. 

Öte yandan yangın nedeniyle boşaltılan 7 köye yönelik destek önlemlerinin de yarın açıklanacağı bildirildi.  

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ise felaketle sonuçlanan yangında mağdur olan herkesin zararının karşılanacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75