banner6

Yaralı hayati tehlikeyi atlattı

banner37

Yenişehir’de trafik ışıklarında kırmızı ışığı ihlal edip, Fulya Sındır’ın yönetimindeki araca çarpan ve iki kişinin yaralanmasına neden olan alkollü sürücü Christian Feller, teminatla serbest bırakıldı

Yaralı hayati tehlikeyi atlattı
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA - ÖZEL HABER

   Yenişehir’de trafik ışıklarında kırmızı ışığı ihlal edip, Fulya Sındır’ın yönetimindeki araca çarpan ve iki kişinin yaralanmasına neden olan alkollü sürücü Christian Feller, teminatla serbest bırakıldı.  

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı,  tanık olarak polis memuru Hüseyin Kanat’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kanat, 04.05.2023, saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa’da Atatürk caddesi boyunca çift şeritli yolda soldan ikinci şerit içerisinde DN 444 plakalı jeep aracı batı istikametine 83 miligram alkollü içki tesiri altında kullanan Feller’in (E-60) seyrettiği yol üzerinde bulunan Yenişehir trafik ışıklarına geldiğinde, tarafında kırmızı ışık yandığı halde ışığa riayet etmeden dikkatsiz bir şekilde düz yoluna devam etmesi sonucu, o esnada sağından Şht. Ecvet Yusuf Caddesi boyunca güney istikametine seyreden ve trafik ışıklarına geldiğinde tarafında yeşil ışık yandığı için düz yoluna devam eden Sındır’ın (K-46) yönetimindeki KE 948 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştıklarını anlattı.

   Kanat, kaza sonucu yaralanan KE 948 plakalı araç sürücüsü ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Serpil Sındır’ın (K-62) kaza yerine gelen ambulanslar ile kaldırıldıkları devlet hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alındıklarını anımsattı.

   Kanat, araçta yolcu olarak bulunan ve ağır yaralanan yolcunun hayati tehlikeyi atlattığını belirtti. Kanat, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 35 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada 4 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2023, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104