Yaralı şikayetçi olmadı

banner37

Gazimağusa’da tartıştığı arkadaşı M.D.T’yi bıçakla kalbinden ağır yaralayan Vietnamlı zanlı K.H.N, ileride yargılanmak üzere 3 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi HASTANEDEN TABURCU OLDU... Ağız uzunluğu 13, toplam uzunluğu 25 santim olan sivri uçlu bıçakla kalbinden ağır yaralanan M.D.T’nin hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden taburcu olduğu kaydedildi. Ayrıca, yaralının polise ifade verip zanlıdan şikayetçi olmadığı belirtildi

Yaralı şikayetçi olmadı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’nın Anadolu Mahallesi’ndeki bir bahçe evinde gerçekleşen doğum günü partisinde, sözlü olarak tartıştığı arkadaşı M.D.T’yi sokak ortasında, ağız uzunluğu 13, toplam uzunluğu 25 santim olan sivri uçlu bıçakla kalbinden ağır yaralayan Vietnamlı zanlı K.H.N aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen duruşmada,  K.H.N, işlediği iddia edilen katle teşebbüs, ağır yaralama ve kanunsuz bıçak yaşıma suçlarından, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   K.H.N’nin, kendi el yazısıyla yazdığı gönüllü ifadesinde, aleyhindeki katle teşebbüs dışındaki tüm suçlamaları kabul edip, itirafta bulunduğu belirtildi.
   Öte yandan ağız uzunluğu 13, toplam uzunluğu 25 santim olan sivri uçlu bıçakla kalbinden ağır yaralanan  M.D.T’nin hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavi gördüğü Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden taburcu olduğu kaydedildi.
   Ayrıca, yaralının polise ifade verip, zanlıdan şikayetçi olmadığı da belirtildi.
  

Tahkikat bitti, yargıyı bekleyecek
 

   İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu polis çavuşu Arif Tolgan’ı yeminli şahadete çağırdı.
   Çavuş Arif Tolgan, zanlının, 7 Kasım 2020’de, saat 22:15 sıralarında, Gazimağusa’da, Kurtalan Sokak üzerinde, bir bahçe evinde, doğum günü partisi sonrasında, Vietnamlı olan ve daha önceden tanıdığı M.D.T. ile sözlü olarak tartıştığını anımsattı.  

   Arif Tolgan, zanlının, cep telefonundan çalan müziğin sesini kısmadığı gerekçesiyle M.D.T’nin cep telefonunu yere vurup kırdığını, M.D.T’nin ise zanlıya yumruk attığını anlattı.

banner134
   Tolgan, olay sonrasında, zanlının, bahçe evinin mutfağından tasarrufuna kanunsuz olarak sivri uçlu bıçak alıp, kendisinden kaçmaya çalışan M.D.T’yi yol ortasında, kalp kısmından bıçaklamak suretiyle ağır bir şekilde yaraladığını hatırlattı.
   Tolgan, M.D.T’nin Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındığını belirtti.
   Ağır yaralanan M.D.T’nin hayati tehlikeyi atlatarak hastaneden taburcu olduğunu kaydeden tanık çavuş,  yaralıdan ifade temin ettiğine ve zanlıdan şikayetçi olmadığını öğrendiğine vurgu yaptı.
  

Suç aleti emare


   Zanlının olaydan sonra, gece yarısı evinin yakınında saklandığı yerde bulunup, mahkeme emri gereği tutukladığını kaydeden tanık çavuş, zanlıyla birlikte olay mahallini ziyaret ettiklerinden de söz etti.
   Tanık çavuş, konu ziyarette, zanlının olay sonrası kaçarken kullandığı ve halen kime ait olduğunu tespit  edemedikleri bisiklet ile otluk alan içerisine attığı bıçağı polise teslim ettiğini ifade etti.
   Çavuş, 8 Kasım’dan beridir poliste tutuklu bulunan zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını kaydetti ve mahkemeden, ülkede çalışma izniyle bulunan Vietnamlı zanlıyı, cezaevine göndermesini talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ülkedeki yaygınlığına, ciddiyetine ve toplumda yarattığı etkiye vurgu yaptı.
   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75