“Yardım çığlığımızı duyan yok”

banner37

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle işsiz kalan ve evine ekmek dahi götüremeyen 2 çocuk babası Alkan Barutoğlu, isyan etti

“Yardım çığlığımızı duyan yok”
banner90
banner8

SEFALETE MAHKÛM... Barutoğlu ailesi, Koranavirüs nedeniyle sefalete mahkûm oldu. Yarısı banka taksitine kesilen engelli maaşının yarısıyla ailesini geçindirmeye çalışan Barutoğlu, suyu olmayan, hijyenden yoksun evinde, ailesiyle birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Barutoğlu, “En azından çocuklarımın karnını doyurabilmek için ceviz satıyordum, şimdi kaymakamlık buna da izin vermiyor. Yardım çığlığımızı duyan yok, 10 gündür evimizde suyumuz bile yok” dedi.

YARDIM ELİ BEKLİYORLAR...  Baba Barutoğlu, “Paramız yok, aylardır kıt kanaat geçiniyorduk, kirayı ödeyemiyorduk ama en azından olabildiğince karnımız doyuyordu, evimizde suyumuz vardı. Şimdi, o bile yok, tek istediğimiz insanca yaşayabilelim. Devletimiz kendi insanına da sahip çıkamaz mı? Başbakanımız, bakanlarımız bize yardım eli uzatsınlar çok zor durumdayız” dedi.

Funda ÖZSAKINÇA

Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren Gazimağusa-Salamis bölgesi sakinlerinden Barutoğlu ailesi,  uzanacak bir yardım elini bekliyor.

banner134
Yarısı banka taksitine giden engelli maaşı ile geçinmeye çalışan 2 si çocuk 4 kişilik Barutoğlu ailesi, suyu olmayan, hijyenden yoksun evlerinde, açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor.

Yaşadıkları sıkıntıyı KIBRIS’a anlatan 40 yaşındaki baba Alkan Barutoğlu, “Evimiz kira, aylardır kirayı ödeyemesek de bir şekilde karnımızı doyuruyorduk. 15 gün önce birikmiş borcundan dolayı kesilen suyumuzu belediyeden yardım isteyerek tekrar bağlattık. Fakat bu süreçte su motoru bozuldu. Her yer kapalı, açık olsa bile paramız yok, yaptıramıyoruz. Eşim kalp hastası, ben psikolojik tedavi görüyorum. Çocuklarım küçük, biri 4, diğeri ise 12 yaşında ve 10 gündür yıkanmıyorlar, kaşıntıdan her yerleri kabardı. Ev sahibi haklı olarak birikmiş kirasını istiyor. Tedavim için gerekli ilaçlarımı alamıyorum, artık hangi birine yetişeyim, çaresizim” dedi.

“Ceviz satmama da izin vermediler”

Alkan Barutoğlu, sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girmeden önce sebze satan bir yakınına pazarda yardım ederek evin gıda ihtiyacını karşılayabildiğini, ancak bu yasak geldikten sonra dışarıya da çıkamadığını ve dolayısıyla ailesinin gıda ihtiyacını dahi karşılayamadığını vurguladı. Bu amaçla ceviz satmak için kaymakamlıktan izin istediğini, ancak izin verilmediğini ifade eden Alkan Barutoğlu, “Ceviz satmama da izin vermediler” diyerek, ailesi için Başbakan Ersin Tatar ve hükümetten yardım talebinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75