“Yardım edecekler diye insanları zehirliyorlar”

banner37

Kafesli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eminoğlu, yardım dernekleri tarafından yoksul insanlara dağıtılan gıdaların üstünde hiçbir tarih olmadığı uyarısında bulundu ve yetkililerin yardım derneklerinin depolarını denetlemediğini iddia etti

“Yardım edecekler diye insanları zehirliyorlar”
banner90
banner99

YARDIM DERNEKLERİNİN AMBARLARI DENETLENMELİ… Eminoğlu, yoksul insanlara bağış adı altında dağıtılan gıdaların üzerinde üretim tarihi ve son kullanma tarihi olmadığını iddia ederek, tarihi olmayan gıda maddelerinin satılamayacağını, dağıtılamayacağını ve verilemeyeceğini vurguladı. Yetkililerin yardım kuruluşlarının ambarlarını denetlemediğini öne süren Eminoğlu, “İnsanlara yardım edecekler diye zehirliyorlar” dedi.

Serap ŞAHİN

Kafesli Mahallesi muhtarı Hüseyin Eminoğlu; yardım derneklerinin yoksul insanlara üzerinde üretim ve son kullanma tarihi olmayan gıda dağıttığını öne sürerek, yetkililerin ilgili kuruluşların depolarını denetlemediğini iddia etti.


Yoksul insanların yardım aldığını düşünerek, gıda ürünlerini incelemediğini belirten Eminoğlu, yetkililerden denetimleri sıklaştırması çağrısında bulundu.


 

“Kaynatılan pirinç ve bulgurda idrar kokusu var”

banner134

13 yıl zabıtalık yaptığını, bu konuda bilinçli olduğuna dikkat çeken Eminoğlu, üzerinde tarihi olmayan hiçbir gıda ürününün dağıtılamayacağını, satılamayacağını ve verilemeyeceğini vurguladı.


Eminoğlu, “Bu gıdalar insanlara bayramda dağıtıldı. Önemli olan dağıtıldığı zaman değil. Çünkü gıdaların üzerinde hiçbir üretim tarihi ve son kullanma tarihi bulunmuyor” dedi.


Yardım alan insanların, gıda üzerinde tarihi olup olmadığını kontrol etmediklerini söyleyen Eminoğlu, “İnsanlar yardım aldıklarını sandıkları için tarih kontrol etmiyor. Pirinci ve bulguru kaynatmak istediklerinde de idrar kokusu geliyor” dedi.

“Yardım derneklerinin ambarları kontrol edilsin”

Yetkililerin marketleri ve benzeri yerleri sürekli denetlediğini ancak yardım derneklerinin ambarlarını kontrol etmediklerini öne süren Eminoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:


“Yardım adı altında marketlerin bağış yaptığı dernek ambarları lütfen kontrol edilsin. Yardım kuruluşları özel veya devlet, gıdaları bağış olarak alıp alıp depoya koyuyorlar. İnsanlara yardım yapacaklar diye insanları zehirliyorlar. Her ay Surlariçi’nde bu gıdalar dağıtılır. Yardım alan insanlar gıda üzerinde tarih var mı yok mu kontrol etmez. Çünkü yardım aldıklarını düşünürler. Tarihi bitmek üzere olan veya biten gıdaları belediyeye yakalanmamak için derneklere bağışlayan marketler var. Dernekler de depoya koyup zamanı gelince insanlara dağıtıyor. İnsanlara ne kadar zaman fark edilmeden tarihsiz gıda dağıtıldı bilemeyiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fidan şimşek
Fidan şimşek - 12 ay Önce

Aynen katiliyorum indirimde olan tum urunlerin icerisinde kurtvar ve hepsi noceklenmis

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75