Yardım edenler aranıyor

banner37

KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Hamitköy’de Din Sitesi önünde, mühürlü TIR dorsesinde yakalanan 7 Suriyeli kaçak göçmenin tutukluluğu 8 gün uzatıldı

Yardım edenler aranıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

   KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Lefkoşa’da Din Sitesi önünde, CÖŞ ekipleri tarafından yapılan kontrolde, mühürlü TIR dorsesinde yakalanan 7 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor.

   Mersin’den 30 Eylül’de saat 10.00’da Toros isimli yük gemisiyle bir TIR’ın dorsesine gizlenerek Gazimağusa Limanı’na gelen 7 kaçak göçmenin gıyabında dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nden aleyhlerine 8’er gün daha ek tutukluluk emri alındı.

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ersoy Saydağ, zanlıların, “onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Tanık polis Ersoy Saydağ, zanlıların, 30 Eylül 2020’de, Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye giriş yaptıktan sonra ihbar üzerine düzenlenen operasyon sonucu, Hamitköy’de Din Sitesi önünde tespit edildiklerini söyledi.

   Ersoy Saydağ, Suriyeli zanlılara, PCR testi yapıldığını ancak sonuçların henüz çıkmadığını ifade ettikten sonra, zanlıların ülkelerine ihraç edilebilmeleri için gerekli işlemleri başlattığını kaydetti.

   Saydağ, ayrıca, zanlılara yardımcı olan kişilerin tespiti için, zanlıların tasarrufunda olan ve emare zapt edilen cep telefonunun incelenmesinin devam ettiğini de belirttikten sonra zanlılar aleyhine tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden ek süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75