Yardım istemek için polise gitti, tutuklandı

banner37

Lefkoşa’da evsiz olduğu için polisten yardım isteyen yabancı uyruklu bir kişinin ülkede yasal statüsü olmadan yaşadığı tespit edildi

Yardım istemek için polise gitti, tutuklandı
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da kalacak yeri olmadığından yardım istemek için polise giden yabancı uyruklu bir kişinin ülkede yasal statüsü olmadığı ortaya çıktı.


“KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.I.M., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

banner134

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü duruşmada İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli Şahadet veren Can, 6 Nisan tarihinde, saat 14.00 sıralarında Lefkoşa Adli Şube’ye evsiz olduğu için yardım talebiyle gelen zanlı E.I.M.’ye yapılan muhaceret kontrolünde zanlının KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirtti.


Zanlının suçüstü gereği tutuklandığını belirten Can, tahkikatın henüz yeni başladığını, İçişleri Muhaceret Dairesi ile Yakın Doğu Üniversitesi’nden zanlıyla ilgili ifade temin edilmesi gerektiğini aktardı.


Can, zanlının şu anda herhangi bir ikametgahının olmadığını ve serbest kalması halinde kendisine ulaşılmasının oldukça güç olacağını belirterek soruşturmanın selameti açısından zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer ise istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75