Yargı sadece Karpaz’da mı işliyor?

banner37

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’un makam aracı dün sabah haczedildi. Aracın, bir önceki başkandan kalan borç nedeniyle haczedildiğini belirten Coşkun, istediği bir günlük sürenin dahi tanınmamasına isyan etti

Yargı sadece Karpaz’da mı işliyor?
banner99

“BAŞKA BELEDİYELERİN BORCU YOK MU?”… Ülkedeki pek çok belediyenin borç batağında olduğunu dile getiren Coşkun, “Başka belediyelerin borcu yok mu? 25 bin TL için gördüğümüz bu muamele hak mı? Belediyenin parası olsa zaten bu iş bu noktaya gelmezdi. Eski başkan hakkında bir şey söylemek istemiyorum ama Sayın Hasan Taçoy’a da dediğim üzere; o da UBP’liydi. Şimdiki hükümet, bu borcu kimin yaptığını bilmiyor mu?” diye sordu.

“BİR GÜN MÜHLET VERMEDİLER”… Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Hasan Taçoy’la randevusu olduğunu ve ‘sadece bir gün’ mühlet istediğini belirtirken, “Mahkeme emrine karşı mı geliyorsun? Sana sadece 15 dakika izin verebiliriz, o da araçtan özel eşyalarını alman için” şeklinde bir yanıt aldığını söyledi; “Memurların üslubu da yapılanlar da çok çirkindi çünkü konu ne olursa olsun, karşılarında ‘halkı temsil eden’ bir belediye başkanı vardı” şeklinde serzenişte bulunarak icra memurlarının kendisine yönelik tavrını eleştirdi.

Ali ÇATAL


Bir önceki belediye başkanının bıraktığı borcun faizine yönelik yaptığı indirim talebi reddedilen Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’un makam arabasına, dün itibarıyla icra memurları tarafından el konuldu.


10 bin TL tutarındaki borcun, zamanla faiziyle birlikte 25 bin TL’yi bulduğunu belirten Coşkun, “Kıt kanaat geçinen bir belediyeyiz. ‘Ana parayı ödeyelim’ dedik ama bu talebimize karşılık alamadık” ifadeleriyle, toplam tutarın ‘faiz harici’ kısmını ödemeye hazır olduklarını fakat kendilerine bu kolaylığın gösterilmediğini söyledi.


Haczedilen araçlarını geri alabilmeleri için kendilerine yedi gün mühlet verildiğini de aktaran Coşkun, “Bu konuyu, Hasan Taçoy’la üç ay önce konuştum ve kendisinden yardım sözü aldım lakin bir şey değişmedi ve süreç de bu noktaya geldi” dedi ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’un da olaydan haberdar olduğu bilgisini paylaştı.

“Yapılanlar çok çirkin”


banner134
“Sabahın 09.00’unda kapım çalındı. Kapıyı açtığımda, üç tane icra memuruyla karşılaştım” diyen Coşkun, kendilerini evine davet ettiğini fakat bu personelden “Görevimizi yapmaya geldik” şeklinde bir karşılık aldığını söyledi. Hasan Taçoy’la randevusu olduğunu ve ‘sadece bir gün’ mühlet istediğini de belirten Coşkun, “Mahkeme emrine karşı mı geliyorsun? Sana sadece 15 dakika izin verebiliriz, o da araçtan özel eşyalarını alman için” şeklinde bir yanıt aldığını söyledi.


Coşkun, “Sonradan fark ettim ki zaten çekiciyle birlikte gelmişler. Memurların üslubu da yapılanlar da çok çirkindi çünkü konu ne olursa olsun, karşılarında ‘halkı temsil eden’ bir belediye başkanı vardı” şeklinde serzenişte bulundu ve icra memurlarının kendisine yönelik tavrını eleştirdi.

“Başka belediyelerin borcu yok mu?”


Ülkedeki pek çok belediyenin borç batağında olduğunu da dile getiren Coşkun, “Başka belediyelerin borcu yok mu? 25 bin TL için gördüğümüz bu muamele hak mı? Belediyenin parası olsa zaten bu iş bu noktaya gelmezdi. Eski başkan hakkında bir şey söylemek istemiyorum ama Sayın Hasan Taçoy’a da dediğim üzere; o da UBP’liydi. Şimdiki hükümet, bu borcu kimin yaptığını bilmiyor mu?” şeklinde konuştu.


Coşkun, sözlerine “Bu cezayı çekmek, doğrusu hoş değil” ifadeleriyle devam etti ve belediyelerin genelinin mali yapısının, aslında Dipkarpaz Belediyesi’nden de kötü olduğunu fakat kimse tarafından sıkıştırılmadıklarını iddia etti.


“Yargı sadece Karpaz’da mı işliyor? Yakında, Kılıçdaroğlu gibi dosyaları elime alıp yürüyeceğim” diyen Coşkun, Türkiye’de faaliyet gösteren Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilen ‘Adalet Yürüyüşü’ne de gönderme yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75