Yargıyı 2 ay cezaevinde bekleyecek

banner37

Çalıştığı işyerine ait iç giyim satışından elde ettiği 33 bin 827 TL’yi sirkat eden TC uyruklu Atakan Demirdöven, işlediği suçlardan yargılanıncaya değin cezaevine gönderildi

Yargıyı 2 ay cezaevinde bekleyecek
banner99

Sedef BOŞNAK

2016-2017 yılları arasında çalıştığı StreamTrading isimli işyerine ait iç giyimlerin satışından elde ettiği 33 bin 827 TL’yi sirkat eden TC uyruklu Atakan Demirdöven aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

İşvereni tarafından çalışma izni iptal edilen Atakan Demirdöven, dün mahkemeye çıkarıldı ve işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi'ne hükümsüz tutuklu olarak gönderildi.

banner134
Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Hakan Savtekin’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hakan Savtekin, zanlının, 2016-2017 yılları arasında pazarlamacı olarak çalıştığı StreamTrading Ltd. adına, mağazalara verdiği iç giyim ürünlerine karşılık kesmiş olduğu tahsilat makbuzlarında oynama yapıp, şirket yetkilisine vererek tedavüle sürdüğünü anımsattı.

Hakan Savtekin, zanlının kestiği tahsilat makbuzunun 2’inci suretinde oynama yapıp satış miktarını değiştirdiğini ve aradaki farkı şirket yetkilisine vermeyip sirkat ettiğini kaydetti.

Öte yandan zanlının 2014-2015 yılları arasında Lefkoşa’da çalıştığı başka bir işyerinden de ayni yöntemle para sirkat ettiğini ve bu yönde aleyhine dosya tazmin edildiğini tespit ettiğini kaydeden tanık polis, zanlının, devam eden tahkikatına etki etme olasılığının bulunmadığından söz ederek, mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla ise zanlıyı, kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak, davaları sonuçlanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun, hükümsüz tutuklu olarak 2 ay süresince Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75